Związek Harcerstwa Polskiego podejmuje służbę pomocy Ukrainie

Już od pierwszych chwil wybuchu wojny, rozpoczęliśmy działania na rzecz pomocy ofiarom agresji rosyjskiej na Ukrainę. Powołaliśmy sztab i oficjalnie uruchamiamy akcję “ZHP dla Ukrainy”, której zadaniem jest koordynacja wszelkich, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Związku Harcerstwa Polskiego, działań pomocowych na terenie Polski.

Na tej stronie dowiesz się co robimy i jak możesz pomóc. Do włączenia się do naszych akcji zachęcamy nie tylko harcerki i harcerzy ZHP – ale każdego, komu los poszkodowanych leży na sercu.

"W zgodzie z hasłem “Myśl globalnie, działaj lokalnie” zachęcamy przede wszystkim do dołączenia do pomocy w Waszych miastach/gminach/powiatach. W większości z nich są już zorganizowane sztaby pomocowe. Śledźcie media społecznościowe i informacje Waszych lokalnych samorządów - tam włączajcie się do pomagania na zgłaszane prośby."

#ZHPdlaUkrainy

Konta do przekazywania darowizn

Związek Harcerstwa Polskiego (mBank) Tytułem
ZHP dla Ukrainy
SWIFT
BREXPLPWMBK
Waluta PLN
53 1140 1010 0000 5392 2900 1041
PLN ZASTĘP GRANICA
85 1140 1010 0000 5392 2900 1047
EUR
PL93 1140 1010 0000 5392 2900 1097
USD
PL59 1140 1010 0000 5392 2900 1127

AKTUALNOŚCI

Nasze akcje

Poniżej znajdziesz wybrane działania w które możesz się włączyć Ty lub Twój zastęp/drużyna w ramach akcji
#ZHPdlaUkrainy. Kliknij w poszczególne działania, aby przejść na stronę gdzie znajdziesz więcej informacji!

Biblioteka inspiracji

Oprócz inicjatyw mających na celu niesienie pomocy, przygotowujemy dla Was materiały i treści mające wspierać pracę i ułatwiać działanie.

Materiały programowe

Oprócz inicjatyw mających na celu niesienie pomocy, przygotowujemy dla Was materiały i treści mające wspierać pracę i ułatwiać działanie.

Jak rozmawiać o wojnie?

Zbiór materiałów programowych dla metodyk

Pomoc

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie lub potrzebujesz pomocy napisz do nas:

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content