Harcerskie magazyny i telewizja

Miesięcznik instruktorów ZHP

CZUWAJ to miesięcznik instruktorów ZHP ukazujący się od 1990 roku. Co miesiąc do komend chorągwi trafia paczka z egzemplarzami drukowanymi dla każdego (!) hufca, a na www.czuwaj.pl można znaleźć numery w dostępne w plikach pdf.

W naszym miesięczniku zajmujemy się wszystkim tym, co jest aktualnie istotne w ZHP – w różnych formach: od dużych, solidnych opracowań, przez krótsze teksty, po zupełnie lekkie felietony. Na co dzień pracujemy w niewielkim gronie, ale naszą siłą są autorzy, których dotąd było ponad 1700! Czekamy na kolejnych!

Internetowy Magazyn Wędrowniczy

Na Tropie to internetowy magazyn wędrowniczy, czyli portal tworzony przede wszystkim z myślą o wędrownikach i instruktorach Związku Harcerstwa Polskiego. Ale jeśli będzie nas też czytał ktokolwiek inny, to oczywiście nie szkodzi.

Jesteśmy tym, kim są nasi czytelnicy – wędrownikami i instruktorami. Mieszkamy w różnych częściach Polski, robimy w harcerstwie różne rzeczy, a poza harcerstwem jeszcze różniejsze. Nikt nam za pracę w Na Tropie nie płaci, a jednak ciągle to robimy. Bo fajnie jest robić coś dla innych, przy okazji mając z tego dla siebie coś bardzo ważnego – satysfakcję.

Harcerska Telewizja Internetowa

ZHP360 jest nadającą na żywo od 2011 roku harcerską telewizją internetową i kanałem wewnętrznej komunikacji. Ekipa ZHP360 składa się z wolontariuszy, którzy w działaniu uczą się tworzenia transmisji oraz programów live.

ZHP360 tworzy relacje na żywo z ważnych wydarzeń centralnych oraz prowadzi regularny program „Harcerski Szlak”, który pozwala na merytoryczną rozmowę o aktualnych dla związku tematach, ale także przekazuje dawkę inspiracji do działania! „Harcerski Szlak” posiada także segmenty adresowane do harcerzy i harcerzy starszych. Harcerze i harcerki mogą dowiedzieć się, jak przygotować obozowe i biwakowe posiłki, które nie są skomplikowane, a jednocześnie mają odpowiednie wartości odżywcze. Znajdą w nim również inne przydatne informacje, np. o pakowaniu plecaka, wykonywaniu prostych projektów DIY czy wymaganej zawartości apteczki.

"Iskierka" podcast wspierający rodziców

Podcast Iskierka, to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji, do kreatywnych działań z dziećmi, czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez wolontariuszy Związek Harcerstwa Polskiego i jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Gośćmi programu są eksperci, którzy oprócz szerokiego doświadczenia zawodowego we wspieraniu wychowywania, są także instruktorami i instruktorkami Związku Harcerstwa Polskiego.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Gdyby wszyscy harcerze zamieszkali w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content