Harcerskie magazyny i telewizja

Miesięcznik instruktorów ZHP

CZUWAJ to miesięcznik instruktorów ZHP ukazujący się od 1990 roku. Co miesiąc do komend chorągwi trafia paczka z egzemplarzami drukowanymi dla każdego (!) hufca, a na www.czuwaj.pl można znaleźć numery w dostępne w plikach pdf.

W naszym miesięczniku zajmujemy się wszystkim tym, co jest aktualnie istotne w ZHP – w różnych formach: od dużych, solidnych opracowań, przez krótsze teksty, po zupełnie lekkie felietony. Na co dzień pracujemy w niewielkim gronie, ale naszą siłą są autorzy, których dotąd było ponad 1700! Czekamy na kolejnych!

Internetowy Magazyn Wędrowniczy

Na Tropie to internetowy magazyn wędrowniczy, czyli portal tworzony przede wszystkim z myślą o wędrownikach i instruktorach Związku Harcerstwa Polskiego. Ale jeśli będzie nas też czytał ktokolwiek inny, to oczywiście nie szkodzi.

Jesteśmy tym, kim są nasi czytelnicy – wędrownikami i instruktorami. Mieszkamy w różnych częściach Polski, robimy w harcerstwie różne rzeczy, a poza harcerstwem jeszcze różniejsze. Nikt nam za pracę w Na Tropie nie płaci, a jednak ciągle to robimy. Bo fajnie jest robić coś dla innych, przy okazji mając z tego dla siebie coś bardzo ważnego – satysfakcję.

Harcerska Telewizja Internetowa

ZHP360 jest nadającą na żywo od 2011 roku harcerską telewizją internetową i kanałem wewnętrznej komunikacji. Ekipa ZHP360 składa się z wolontariuszy, którzy w działaniu uczą się tworzenia transmisji oraz programów live.

ZHP360 tworzy relacje na żywo z ważnych wydarzeń centralnych oraz prowadzi regularny program „Harcerski Szlak”, który pozwala na merytoryczną rozmowę o aktualnych dla związku tematach, ale także przekazuje dawkę inspiracji do działania! „Harcerski Szlak” posiada także segmenty adresowane do harcerzy i harcerzy starszych. Harcerze i harcerki mogą dowiedzieć się, jak przygotować obozowe i biwakowe posiłki, które nie są skomplikowane, a jednocześnie mają odpowiednie wartości odżywcze. Znajdą w nim również inne przydatne informacje, np. o pakowaniu plecaka, wykonywaniu prostych projektów DIY czy wymaganej zawartości apteczki.

"Iskierka" podcast wspierający rodziców

Podcast Iskierka, to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji, do kreatywnych działań z dziećmi, czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez wolontariuszy Związek Harcerstwa Polskiego i jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Gośćmi programu są eksperci, którzy oprócz szerokiego doświadczenia zawodowego we wspieraniu wychowywania, są także instruktorami i instruktorkami Związku Harcerstwa Polskiego.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udział ponad 85 000 osób.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content