Członkowie ZHP od początku wybuchy wojny na Ukrainie pełnią służbę na rzecz uchodźców, a co najważniejsze działania te ciągle trwają. Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta członkowie ZHP oraz innych organizacji spotkały się z Parami Prezydenckimi Polski i Ukrainy.

Na Zamku Królewskim w Warszawie ponad 80 przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z całej Polski spotkało się z Parami Prezydenckimi Polski i Ukrainy. Była to okazja do podziękowania tym, którzy od początku wojny wspierali Ukrainę oraz ukraińskich obywateli. Byli to członkowie organizacji pozarządowych, organizacji harcerskich, wolontariusze, a także przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów czy służb mundurowych.

Na to wydarzenie przez Kancelarię Prezydenta zostali zaproszeni również członkowie i członkinie ZHP:

  • hm. Joanna Zubel (Chorągiew Krakowska);
  • hm. Izabela Kucmin-Bemelmans (Chorągiew Krakowska);
  • hm. Agnieszka Czajkowska-Wróbel (Chorągiew Dolnośląska);
  • phm. Sandra Tokarska (Chorągiew Dolnośląska);
  • phm. Jaromir Jabłoński (HSR);
  • pwd. Artur Wojczyński (kapelan Chorągwi Wielkopolskiej);
  • hm. Marcin Jedliński (Chorągiew Kielecka).

fot. Jakub Szymczuk/KPRP