Naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka wraz z przedstawicielami Chorągwi Krakowskiej ZHP, Chorągwi Lubelskiej ZHP, Chorągwi Stołecznej ZHP oraz Chorągwi Podkarpackiej ZHP wzięła udział w uroczystym koncercie „Solidarni z Ukrainą”, który odbył się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. To wydarzenie upamiętniło pierwszą rocznicę napaści Rosji na Ukrainę.

Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele rządu RP, premier Mateusz Morawiecki oraz ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz, który odczytał list prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Koncert był zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Teatr Wielki – Operę Narodową.

IMG 9842

Rok wojny na Ukrainie to dla Związku Harcerstwa Polskiego rok aktywnej służby i działań na rzecz drugiego człowieka. To pomoc na granicy, dworcach i w lokalnych miejscowościach. To także działania, które nadal trwają i pomagają uchodźcom w aklimatyzacji w nowym, nieznanym miejscu.

Dowiedz się więcej o działaniach członkiń i członków ZHP na rzecz Ukrainy: https://bit.ly/harcerska_sluzba_ukraina