Instytucja Certyfikująca ZHP

Proces walidacji „Prowadzenie pracy wychowawczej z grupą”

Certyfikowanie krok po kroku:  

  1. Zapoznanie się z informacjami o przebiegu procesu walidacji i jego zasad w IC ZHP udostępnionymi na stronie: https://zhp.pl/instytucja-certyfikujaca/.   
  1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego.   
  1. Stworzenie portfolio przez kandydata i przesłanie go do IC ZHP lub PW. Wskazówki dla kandydatów dot. przygotowania portfolio znajdują się na stronie IC ZHP.  
  1. Wniesienie jednorazowej opłaty – za weryfikację formalną, za analizę portfolio i wywiad.  
  1. Weryfikacja formalna wniosku przez biuro IC lub biuro PW (sprawdzenie spełniania warunków przystąpienia do walidacji oraz dołączenia wszystkich wymaganych załączników).  
  1. Proces walidacji składający się z 2 następujących po sobie etapów:   
  • Ocena portfolio kandydata,  
  • Wywiad z kandydatem.  

Uzyskanie kwalifikacji jest możliwe wyłącznie po pozytywnym przejściu wszystkich etapów procesu walidacji i tym samym potwierdzeniu posiadania wszystkich efektów uczenia się. Na każdym etapie walidacji zdefiniowane zostały błędy krytyczne, których popełnienie skutkuje przerwaniem procesu i negatywną decyzją walidacyjną.  

  1. Wystawienie certyfikatu.   

Szczegółowy opis poszczególnych etapów znajduje się w Regulaminie certyfikowania kwalifikacji Prowadzenie pracy wychowawczej z grupą.  

Szczegóły dotyczące walidacji znajdują się we Wskazówkach dla kandydatów, którzy chcą przystąpić do potwierdzenia kwalifikacji „Prowadzenie pracy wychowawczej z grupą” w IC ZHP.  

POWRÓĆ DO WYBORU KOMPETENCJI

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content