Instytucja Certyfikująca ZHP

Opłaty i terminy

Kwalifikacja "Prowadzenie szkoleń metodami aktywizującymi":

1. Informacje o terminach w roku 2024

Proponujemy dwie możliwe ścieżki walidacji.

Pierwsza:

2.02.2024
 – ostateczny składania dokumentów i portfolio dla osób, które chcą przystąpić do walidacji w marcu 2024 r.

23-24.03.2024 w Warszawie – obserwacja + wywiad (w ramach weekendu będzie możliwość przeprowadzenia szkoleń obserwowanych przez asesorów oraz odbycia wywiadu z komisją walidacyjną; grupę i salę szkoleniową zapewnia IC ZHP); liczba miejsc ograniczona! Istnieje możliwość noclegu za dodatkową opłatą.

Druga:

Możliwość przeprowadzenia obserwacji podczas szkolenia zorganizowanego przez minimum trzech kandydatów/kandydatki w jednym miejscu, jednego dnia (grupę szkoleniową i miejsce zapewniają kandydaci/kandydatki, np. podczas organizowanego u Was kursu, komisja przyjedzie do Was obserwować zajęcia), co należy zgłosić we wniosku do kierownika IC ZHP ([email protected]). Termin wymaga ustalenia z kierownikiem IC ZHP.

Informacje o opłatach:

1. Opłata za walidację i certyfikowanie wynosi 1800 zł i jest wnoszona przez kandydata w 2 częściach:
    – Opłata za weryfikację formalną i analizę portfolio: 800 zł (I rata opłaty),
    – Opłata za obserwację i wywiad: 1000 zł (II rata opłaty).
  2.  Opłata za ponowne podejście do obserwacji i wywiadu: 1000 zł.
  3. Kaucja za rozpatrzenie odwołania (zwracana, jeśli odwołanie zostanie uznane): 600 zł.
  4. Opłata manipulacyjna pobierana przez IC w przypadku rezygnacji kandydata przed analizą portfolio, niespełniania wymogów formalnych i nie uzupełnieniu wniosku po wezwaniu do tego przez IC: 200 zł.

Oferta specjalna dla instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego

Oferta obowiązuje do 31.12.2024 roku, aby z niej skorzystać należy złożyć wniosek do kierownika IC ZHP ([email protected]). Warunki jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o skorzystanie z oferty specjalnej: bycie wolontariuszką/wolontariuszem ZHP, posiadanie stopnia instruktorskiego, opłacona składka członkowska, aktualne pełnienie stałej funkcji w ZHP. Liczba osób, które mogą skorzystać z oferty jest ograniczona.

1. Opłata za walidację i certyfikowanie wynosi 300 zł i jest wnoszona przez kandydata jednorazowo.
  2. Opłata za ponowne podejście do obserwacji i wywiadu: 100 zł.

Kwalifikacja "Prowadzenie pracy wychowawczej z grupą":

1. Opłata za walidację i certyfikowanie wynosi 600 zł
  2. Kaucja za rozpatrzenie odwołania (zwracana, jeśli odwołanie zostanie uznane): 300 zł
  3. Opłata manipulacyjna pobierana przez IC w przypadku rezygnacji kandydata przed analizą portfolio, niespełniania wymogów formalnych i nie uzupełnieniu wniosku po wezwaniu do tego przez IC: 100 zł.

Oferta specjalna dla wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego

Oferta obowiązuje do 31.12.2024 roku, aby z niej skorzystać należy złożyć wniosek do kierownika IC ZHP ([email protected]). Warunki jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o skorzystanie z oferty specjalnej: bycie wolontariuszką/wolontariuszem ZHP, opłacone składki członkowskie, pełnienie funkcji drużynowej/drużynowego lub przybocznej/przybocznego w ZHP przez minimum pół roku.

1. Opłata za walidację i certyfikowanie wynosi 100 zł i jest wnoszona przez kandydata jednorazowo.
  2. Kaucja za rozpatrzenie odwołania (zwracana, jeśli odwołanie zostanie uznane): 300 zł.
  3. Opłata manipulacyjna pobierana przez IC w przypadku rezygnacji kandydata przed analizą portfolio, niespełniania wymogów formalnych i nie uzupełnieniu wniosku po wezwaniu do tego przez IC: 100 zł.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!