Szkolenia podnoszące wiedzę

• Założenia

• 4-weekendowe szkolenia w jednej z 13 lokalizacji w Polsce na początku 2020 roku w ramach I tury, w ramach II tury kolejne 13 lokalizacji
    • I tura skierowana jest do jednostek ZHP, II tura do organizacji pozarządowych, w tym ZHP
    • Szkolenie 76 godzin/grupę, podzielone na 4 zjazdy
    • Od godz.16.00 w piątek do godz. 16.00 w niedzielę

Finansowanie w ramach projektu

• Wyżywienie
    • Zakwaterowanie
    • Pakiet szkoleniowy
    • Wynagrodzenie trenera
    • Dojazd na szkolenie

Treść szkolenia

·        Szkolenie z zakresu zarządzania, czyli przedstawienie sposobów na osiąganie celów i nie marnowanie Twojego czasu

·        Szkolenie z zakresu finansów i rachunkowości, czyli wszystko, co powinien wiedzieć komendant, a czego księgowa nie chce wytłumaczyć 😉

·        Szkolenie z zakresu prawa, po którym pozbędziesz się wątpliwości  czy najwygodniejsze rozwiązanie jest zgodne z prawem?

• Szkolenie z nowych technologii, czyli jakie narzędzia skrywa Office365

I zjazd – ZARZĄDZANIE

• Rola przedstawicieli organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa
      – 3 godz.
    • Rola państwa w gospodarce – 1 godz.
    • Zasady działalności przedsiębiorców – 4 godz.
    • Pomoc publiczna dla przedsiębiorców – 2 godz.
    • Rynek kapitałowy w Polsce – 2 godz.
    • Zarządzanie przedsiębiorstwem – 4 godz.
    • Prawo Zamówień Publicznych – 4 godz.

II zjazd – PRAWO

• Elementy prawa cywilnego – 3 godz.
    • Spółki handlowe, fundacje, stowarzyszenia prowadzące działalność gospodarczą – tworzenie, łączenie, dzielenie, funkcjonowanie i likwidowanie w tym zasady funkcjonowania rad nadzorczych w jednoosobowych spółkach – 8 godz.
    • Komercjalizacja i prywatyzacja – 2 godz.
    • Problematyka związków zawodowych w procesie prywatyzacji oraz skutki tych procesów w świetle prawa pracy – 1 godz.
    • Prawo upadłościowe, układowe itp. – 2 godz.
    • Prawo pracy – 5 godz.

III zjazd – FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

• Ekonomii z elementami polityki przemysłowej, analiza finansowa – 6 godz.
    • Rachunkowość i finanse w przedsiębiorstwie – 6 godz.
    • Wprowadzenie do rachunkowości zarządczej i controllingu – 6 godz.
    •  Zakończenie – Test wiedzy – 2 godz.

IV ZJAZD – NOWE TECHNOLOGIE

• wykorzystanie zasobów i narzędzi internetowych przez przedstawicieli NGO w procesie stanowienia prawa przez wykorzystanie nowych technologii – 16 godz./grupa
    • serwisy internetowe administracji publicznej, zasady logowania w serwisach, korzystanie ze strony http://isap.sejm.gov.pl/index.jsp, wykorzystywanie, Office 365 do realizacji projektów.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!