Czy ZHP jest organizacją odpowiadającą rozwiązaniami cyfrowymi na potrzeby swoich członków i członkiń? W jaki sposób nowoczesne technologie mogą wspierać drużynowych, szczepowych i harcerskie komendy w realizacji ich zadań? Jakie usługi i narzędzia cyfrowe przyczynią się do wspierania rozwoju naszej organizacji? Co sądzą o tym przedstawiciele start-upów, którzy odpowiadają na różne potrzeby informatyczne w innowacyjny i niesztampowy sposób?

Jeśli jesteś instruktorem/instruktorką powyżej 18 roku życia, interesujesz się innowacjami w dziedzinie IT, ułatwiającymi życie i organizację danych, masz pomysły, jak ZHP może ułatwić życie swoim członkom i członkiniom cyfryzując różne procesy w naszej organizacji i chcesz poznać tajniki analizy i projektowania usług w metodzie service design z przedstawicielami środowisk biznesu i centrów badawczych – to właśnie Ciebie szukamy!

Realizując Strategię ZHP 2025 oraz wnioski szczegółowe 40. Zjazdu ZHP Główna Kwatera ZHP rozpoczyna prace zmierzające do usprawnienia oraz rozszerzenia zakresu usług cyfrowych dostarczanych przez Główną Kwaterę ZHP harcerskim komendom i jednostkom organizacyjnym.

Prace te będą koordynowane przez powstający właśnie Zespół ds. cyfryzacji. Zanim nastąpi formalne powołanie zespołu, nie tracąc czasu, chcielibyśmy zaprosić drużynowych, szczepowych i instruktorów harcerskich komend do udziału w warsztacie – „Rozgrzewce”.

7 kwietnia i 12 maja 2018 r. organizujemy w Warszawie dwa spotkania dotyczące cyfryzacji ZHP. Chcemy poznać waszą opinię na temat obecnej sytuacji w naszej organizacji, czego brakuje, nad czym możemy popracować i jakie narzędzia online mogą się przydać drużynowym w całej Polsce. Będziemy pracować metodą service design, która opiera się na projektowaniu usług w oparciu o badanie potrzeb użytkownika.

Podczas spotkań odbędą się warsztaty ze specjalistami z obszarów badań, biznesu i start-upów IT.

Termin zgłoszeń:

Warsztaty 7 kwietnia w godz. 10.00-17.00 w Warszawie – zgłoszenia do 23:59 1 kwietnia
Warsztaty 12 maja w godz. 10.00-17.00 w Warszawie – zgłoszenia do 23:59 5 maja

W każdym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Decyzję o zakwalifikowaniu podejmiemy w następny dzień po terminie zgłoszeń, mając na względzie zapewnienie równomiernej reprezentacji poziomów struktury organizacyjnej.

Do zobaczenia!

hm. Karol Gzyl, zastępca Naczelniczki ZHP ds. rozwoju organizacji

Formularz zgłoszeniowy