W najbliższy weekend harcerki i harcerze pokażą, że “Mamy Moc”!

fot. mamymoc2018 zhp
W najbliższy weekend, 21-23 września 2018 roku, na terenie całego kraju organizowana jest harcerska akcja “Mamy Moc!”, która ma na celu ukazanie prężnej działalności harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Z tej okazji wiele chorągwi ZHP przygotowało specjalne przedsięwzięcia, na które serdecznie zapraszamy! [su_tabs vertical="yes"] [su_tab title="Chorągiew Dolnośląska ZHP"] Chorągiew Dolnośląska ZHP W ramach akcji “Mamy Moc!” 23.09.2018 r. w Lubinie odbędzie się impreza „MAMY MOC!” - 100 lat ZHP w Służbie Niepodległej, która rozpocznie się o godz. 10:00. W programie m.in. turniej szóstek zuchowych i zastępów harcerskich, festiwal muzyczny, pokazy i nauka I pomocy, wystawa „100 lat ZHP w służbie Niepodległej Polsce”, harcerska grochówka i mini ściana wspinaczkowa. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Gdańska ZHP"] Chorągiew Gdańska ZHP Akcja “Mamy Moc” na terenie chorągwi gdańskiej zostanie przeprowadzona w różny sposób w ramach kilku hufców. 
 • Hufiec ZHP Kartuzy 21.09 - świecowisko w Amfiteatrze "Szerokowidze" w Sierakowicach 22.09 - gra historyczna, ognisko "Graj i baw się z harcerzami", msza polowa
 • Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa, Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście, Hufiec ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa 22.09 - Gra Miejska pt. „Mamy moc!” w Gdańsku na terenie Starego Miasta w godzinach 10:00-14:00. Więcej informacji na wydarzeniu na facebooku.
 • Hufiec ZHP Tczew 22.09 - festyn miejski w Parku Miejskim w Tczewie w godz. 16.00-20.00 Więcej informacji na wydarzeniu na facebooku.
 • Hufiec ZHP Rumia  22.09 - otwarty Start Hufca w godzinach 11.30-16
 • Hufiec ZHP Wejherowo 22.09 - m.in. apel, punkt ratowniczy, punkt żeglarski
 • Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej 22.09 - festyn dla mieszkańców na terenie Dębnicy Kaszubskiej w godzinach 10.00-13.00 Więcej informacji na wydarzeniu na facebooku.
 • Hufiec ZHP Gdynia 21-22.09 - o godz. 17.30 impreza na orientację dla rodzin Hufca ZHP Gdynia oraz ich znajomych na terenie Kępy Redłowskiej, ognisko z poczęstunkiem, wieczór dyskusyjny o braterstwie z możliwością noclegu w stanicy hufca
 • Hufiec ZHP Bytów 22.09 - festyn “Mamy moc! Z harcerzami jest wesoło”
[/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Krakowska ZHP"] Chorągiew Krakowska ZHP Chorągiew Krakowska w dniach 21–23 września 2018 roku razem z Hufcem ZHP Podkrakowskim organizuje Inaugurację Roku Harcerskiego „Mamy moc”, która odbędzie się na terenie Gmin: Zabierzów, Michałowice, Więcławice i Zielonki.  Tegoroczna Inauguracja, która zgromadzi setki młodych ludzi pod hasłem „Mamy moc”, będzie w sposób szczególny nawiązywać do historii naszej Ojczyzny ze względu na rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to również szczególny rok dla ZHP, ponieważ wraz z odzyskaniem przez Polskę niepodległości narodziła się organizacja, która od 100 lat wychowuje tysiące młodych Polaków na prawych i odpowiedzialnych obywateli. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej inauguracji. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP"] Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Hufce Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP świętują "Mamy Moc" na swoich terenach.
 • Hufiec ZHP Powiatu Włocławskiego połączył Święto Pieczonego Ziemniaka wraz z akcją 100 zuchów na 100 lat ZHP. 22 września spotkają się w Boniewie, aby wspólnie rozpocząć rok harcerski na dobre. Wykonamy zdjęcie znaczka zucha stworzonego z uczestników tego święta, odbędzie się bieg z zadaniami w tej tematyce, a ponadto zuchy wykonają pamiątkową pracę plastyczną. Spotkanie zostanie zakończone wspólnym ogniskiem z pieczonymi ziemniakami.
 • Hufiec ZHP Włocławek organizuje Zlot Kadry. Wydarzenie odbywać się będzie od 21 do 23 września na terenie miasta. Całość fabuły objęta jest tajemnicą, a ma być to podziękowanie za całoroczną pracę.
 • Hufiec ZHP Nakło nad Notecią organizuje 22 września Manewry Harcerskie. Przeznaczone są dla gromad zuchowych, drużyn harcerskich, a także przyjaciół hufca. Rozpoczną od uroczystej mszy świętej na stulecie, a następnie apelem pamięci, a zakończą grą miejską oraz zajęciami modułowymi.
[/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Lubelska ZHP"] Chorągiew Lubelska ZHP W dniach 21-23 września w ramach akcji “Mamy Moc!” w Łukowie odbędzie Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP. Rozpocznie się o godzinie 18:00 w piątek, a zakończy o 14:00 w niedzielę. W programie zaplanowano masę atrakcji, m.in. koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami, Gra Miejska nawiązująca do komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek", a na koniec cały zlot zostanie podsumowany uroczystym apelem. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj na wydarzeniu na facebooku. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Łódzka ZHP"] Chorągiew Łódzka ZHP Tegoroczne Święto Chorągwi Łódzkiej odbędzie się między 21 a 23 września 2018 w Łodzi, kiedy to miasto zapełni się harcerzami w różnym wieku.  W ramach wydarzenia zaplanowano różne trasy odpowiadające na wiek uczestników. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Mazowiecka ZHP"] Chorągiew Mazowiecka ZHP Chorągiew Mazowiecka organizuje XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej, które odbędą się w Siedlcach, przy współpracy z Hufcem "Podlasie" im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Informacje na temat wydarzenia, wraz ze szczegółowym planem można znaleźć na stronie internetowej oraz na stronie na facebooku. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Opolska ZHP"] Chorągiew Opolska ZHP Już 22 września 2018 roku na Placu Wolności w Opolu w godzinach od 10:00 do 18:00 odbędzie się festiwal "Mamy moc", który będzie inauguracją projektu “Iskra - Działaj, Zmieniaj, Rozwijaj”. W programie festiwalu między innymi: edukacyjne gry miejskie na 100-lecie niepodległości dotyczące nowoczesnego patriotyzmu, ścianka wspinaczkowa, występy muzyczne i wiele, wiele więcej. Informacje o wydarzeniu znajdują się facebooku. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Podkarpacka ZHP"] Chorągiew Podkarpacka ZHP Przedsięwzięcie organizowane w Rzeszowie rozpocznie się w sobotę 22 września 2018 r. o godzinie 10:00 i potrwa do wieczora. Zaplanowano wiele atrakcji jak np. gra miejska, msza, odsłonięcie pamiątkowego głazu, defilada ulicami miasta, koncerty. Warto podkreślić, że Polskie Radio Rzeszów będzie nadawało tego dnia trzygodzinną audycję na temat harcerstwa oraz Chorągwi Podkarpackiej ZHP. W audycji wezmą udział uczestnicy przedsięwzięcia "Mamy Moc". Dodatkowo następnego dnia, tj. w niedzielę 23 września w Parku Papieskim w Rzeszowie odbędą się prezentacje metodyczne i warsztaty specjalnościowe.  [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Stołeczna ZHP"] Chorągiew Stołeczna ZHP Chorągiew Stołeczna przygotowała kilka atrakcji podczas imprez organizowanych przez kilka hufców.
 • Hufiec ZHP Ząbki w dniu 22.09 organizuje Miasteczko Harcerskie w godzinach 14.00-18.00, a w ramach Miasteczka odbędzie się m.in. Gra Miejska na Orientację. Informacje dostępne na facebooku.
 • Hufiec ZHP Warszawa Ursus-Włochy w dniu 22 września 2018 r. o godz. 10:00 serdecznie zaprasza dzieci od 5. klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami oraz młodzież do 21. roku życia, do wzięcia udziału w zawodach strzeleckich. Wydarzenie to jest otwarte dla mieszkańców dzielnicy Włoch i Ursusa oraz gości spoza dzielnic. Więcej informacji znajdziecie na facebooku.
 • Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki zaprasza na Harcerski Start “Mamy Moc!”, który odbędzie się 22 września na terenie miasta tego hufca i rozpocznie się o godz. 12.00. Wydarzenie będzie miało formę pikniku dla wszystkich mieszkańców, a w programie m.in. bieg na 1918 metrów na 100 lat Niepodległości, historyczna rodzinna gra miejska.Szczegółowe informacje dostępne na facebooku.
[/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Śląska ZHP"] Chorągiew Śląska ZHP Chorągiew Śląska w najbliższą sobotę organizuje w Chorzowie Harcerską Imprezę Plenerową, w ramach której odbędą się gry metodyczne i koncert. Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do godz. 17.30. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej HIPu. Ponadto chorągiew zaprasza Seniorów Chorągwi Śląskiej na IX Chorągwiane Święta Seniora, które odbędzie się w dniu 23 września 2018r., tj. w niedzielę,  w godzinach od 10.00 do 16.00.  w Ośrodku Harcerskim w Chorzowie, al. Harcerska 3. [/su_tab][su_tab title="Chorągiew Wielkopolska ZHP"]
Wielkopolska Ma Moc - tym właśnie hasłem zuchy, harcerze i wędrownicy z województwa wielkopolskiego rozpocznie nowy, pełen przygód rok harcerski. “Mamy Moc" to idea, która przyświeca harcerskim działaniom w tym jakże ważnym roku, który właśnie rozpoczynamy. Rok 2018 to rok trzech niezwykle ważnych rocznic. To czas świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, 100. Związku Harcerstwa Polskiego oraz dla nas — tej szczególnej, 100. Rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. W Wielkopolsce pokazywać moc będziemy w: Jarocin i Mieszkowo — odbędzie się HARCERSKI START, ZLOT WIELKOPOLSKICH KRĘGÓW STARSZYZNY HARCERSKIEJ I SENIORÓW, nadanie imienia "Powstańców Wielkopolskich" Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Święto Pyry, eko festiwal kolorów, biało czerwona strefa radości, koncert piosenki turystycznej, koncert rockowy - PATRIOROCK. W Mosinie odbędzie się Pierwszy Zlot Hufca ZHP Mosina im. Bolesława Chrobrego, podczas którego odbędzie się gra patriotyczna po Poznaniu, odbędą się pokazy umiejętności ułańskich, warsztaty patriotyczne, patriotyczne śpiewanki.
Hufiec Kalisz, Pleszew zaprasza na "Biwak Na Dobry Początek" . A w tym porządkowanie miejsc pamięci i spacer regionalno-patriotyczny po Pleszewie. Kaliska część hufca w ramach harcerskiego startu organizuje Grę Miejską "Kalisz a niepodległa" Łącznie ok. 170 osób.
[/su_tab][su_tab title="Chorągiew Zachodniopomorska ZHP"] Chorągiew Zachodniopomorska ZHP Ta chorągiew przygotowała dwa przedsięwzięcia z okazji akcji “Mamy Moc!”, które odbędą się 22 września w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Pierwszym z nich jest Gra miejska „Dobre, bo Polskie”, która będzie trwała w godzinach 17:45-19:30.  Zadaniem uczestników będzie odnalezienie jak największej ilości punktów oraz rozwiązanie zadań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Drugim wydarzeniem jest Harcerski Koncert  „dla Niepodległej” organizowany w godzinach 20.00-21.30. Koncert będzie się składał z pięciu części zatytułowanych: Ojczyzna – odwaga – miłość – harcerstwo- Niepodległość. Na scenie wystąpią podczas koncertu dwa zespoły harcerskie. [/su_tab] [su_tab title="Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP"] Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP W najbliższą sobotę 22 września plac Słowiański w Zielonej Górze zamieni się w prawdziwe harcerskie miasto. Atrakcje zapewnione przez harcerzy będą otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta. Miasteczko wystartuje o godzinie 10:00 i będzie funkcjonować do godz. 14:00. Więcej na stronie internetowej chorągwi. Poza tym w ramach działań Chorągwi Ziemi Lubuskiej i akcji “Mamy Moc!” atrakcje będą czekać na Was również w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Międzychodzie. Hufiec ZHP Gorzów Wielkopolski przygotował wydarzenie dla całych rodzin, które odbędzie się 22 września w godzinach 11.00-17.00. W programie m.in. warsztaty plastyczne, podchody, pole azymutowe, gra dla rodzin, loteria fantowa i wiele, wiele innych. Szczegółowe informacje znajdziecie na facebooku. Hufiec ZHP Międzychód organizuje w terminie 21-23 września 2018 r. XXV jubileuszowy Rajd “Zapałka”, na który serdecznie zaprasza.  Szczegóły oraz ankieta zgłoszeniowa dostępna na stronie internetowej. [/su_tab][/su_tabs] Autor grafiki: Artur Lamali Treść newsa: Weronika Bączek, Mikołaj Zawiślak