Nowy system ewidencyjny będzie nosił nazwę „Tipi”. System ruszy 1 czerwca 2020 roku.

Od grudnia 2018 roku trwają prace nad nowym systemem ewidencjonowania członków ZHP. Platformę wykonuje firma Artin, która współpracuje ze Światowym Biurem Skautowym i stworzyła już system między innymi dla słowackich skautów.

W celu wybrania nazwy ewidencji ogłoszony został konkurs. Bardzo cieszymy się, że wzbudził on duże zainteresowanie i zaangażowanie członkiń i członków ZHP. Nazwą nowego systemu ewidencyjnego została propozycja „Tipi”. Dziękujemy wszystkim harcerkom i harcerzom, którzy wzięli w nim udział. Główna Kwatera ZHP postanowiła jednak nagrodzić nie tylko autora zwycięskiej nazwy! Nagrodzone osoby zostaną powiadomione o tym fakcie mailowo.