Mamy Światło! 2000 harcerzy zostało strażnikami Światła, które odebrali od słowackich skautów w Kościele Świętego Józefa w miejscowości Svit pod Popradem.

Podczas porannej uroczystości skauci przekazali polskim harcerzom Światło, które przywędrowało do nich z Austrii. Po odebraniu Światła Naczelnik ZHP – hm. Małgorzata Sinica podkreślała jak ważny jest taki symbol jak Światło w dzisiejszych czasach.

Niech Światło będzie dla nas drogowskazem i pomoże nam odważnie tworzyć pokój i lepiej realizować przesłanie Baden-Powella, czyli zostawiać świat choć trochę lepszym niż go zastaliśmy – powiedziała Naczelniczka ZHP.

Odwaga – to cecha charakteru, która w szczególny sposób kształtuje harcerstwo. Harcerz odważnie stawia czoła przeciwnościom losu i zmiennym ludzkim opiniom – napisał w liście do harcerzy bp Józef Guzdek, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy.

Strażnicy o godzinie 12:00 przekażą Światło w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju na Głodówce.  Betlejemska sztafeta potrwa do 24 grudnia.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.