Druhny i Druhowie!

Dzisiaj, w dniu urodzin Roberta Baden-Powella i jego małżonki Olave Baden-Powell w wyjątkowy sposób łączą się serca skautek i skautów na wszystkich kontynentach. Już od kilku tygodni drużyny na całym świecie, w tym także w Polsce, realizują propozycję programową WAGGGS „Nasz świat, nasza równa przyszłość”, dzięki której odczuwają wspólnotę ruchu skautowego i jego ogromny sprawczy potencjał wzmacniając swoją postawę odpowiedzialności za świat wokół nas i za drugiego człowieka. Wczoraj, w niecodzienny sposób podczas ogniska Braterskich Inspiracji połączyliśmy się z przedstawicielami wszystkich organizacji i stowarzyszeń harcerskich w Polsce i poza jej granicami objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP. Mieliśmy okazję doświadczyć braterstwa w pięknej postaci — poprzez wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację do działań oraz stawianie wyzwań przez harcerzy z różnych środowisk.

Dzisiaj w Światowym Dniu Myśli Braterskiej życzę Wam iskier zapału i motywacji rozpalających w Was pragnienie odkrywania świata, przeżywania harcerskich i instruktorskich przygód oraz stawiania sobie wyzwań i zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Zarażajcie wszystkich harcerską pogodą ducha i optymizmem na każdy dzień.

Jednocześnie bardzo dziękuję za Wasze działania i starania, by świat był coraz lepszym miejscem dla Nas wszystkich!

Czuwaj!

hm. Grzegorz Woźniak – Naczelnik ZHP,

pwd. Joanna Pawłowska – Skarbniczka ZHP,

hm. Jarosław Janas – zastępca Naczelnika ZHP,

hm. Łukasz Rycharski – zastępca Naczelnika ZHP,

hm. Elżbieta Noga – członkini Głównej Kwatery ZHP,

hm. Tomasz Kujaczyński – członek Głównej Kwatery ZHP,

hm. Piotr Stanisławski – członek Głównej Kwatery ZHP.