Przez 15 lat działań Fundacji DKMS członkinie i członkowie Związku Harcerstwa Polskiego udowodnili, że los pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku nie jest im obojętny. Wielu z was już dzisiaj może z dumą powiedzieć „Jestem z DKMS”.

Wiecie, że na świecie co 27 sekund, ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi? Dla wielu pacjentów często jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy, tzw. bliźniaka genetycznego.

Ze względu na zbliżający się Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi, który przypada 28 maja, chcemy wspólnie przeprowadzić jak najwięcej akcji rejestracji potencjalnych dawców i tym samym rozprzestrzenić harcerską iskrę braterstwa!

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla was, we współpracy z DKMS, trop ze ścieżki „Braterstwo”, który nazwaliśmy „Naszpikowani braterstwem”! Możecie go zrealizować właśnie poprzez organizację Dnia Dawcy Szpiku, aby poszerzyć wiedzę swoją i swojej społeczności na temat nowotworu krwi.

Znajdźcie dogodny termin, sugerujemy, by było on między 24 a 26 maja 2024 r. Może akcja będzie mogła się odbyć podczas biwaku lub waszej zbiórki? Wystarczy, że wypełnicie formularz zgłoszeniowy i poczekacie na kontakt Koordynatora Fundacji, który udzieli wam dalszych instrukcji.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie DKMS.

To, co działamy? Kto jak nie wy podejmie się tego wyzwania, aby zostawić świat lepszym niż go zastaliście?