Forum organizowane jest przez SALTO Eastern Europe and Caucasus oraz Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności (FRSE). To świetna okazja, na wymianę doświadczeń wśród młodych aktywistów i działaczy, a także możliwość na poznanie inicjatyw liderów opinii z całej Europy.

Cieszymy się, że także ZHP mógł dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia! Naszym doświadczeniem pracy z młodymi i dla młodych dzieliła się podharcmistrzyni Aniela Radecka – Komisarka Zagraniczna ZHP, która opowiedziała o dobrych praktykach naszej organizacji w działaniach na rzeczy społeczności w ramach dyskusji „Lokalny aktywizm — czy jest możliwy bez środków finansowych?”

Przede wszystkim opowiadałam o tym, jak pracujemy metodą harcerską i w ten sposób stwarzamy warunki do rozwoju młodych ludzi, zdobywania przez nich nowych umiejętności i budowania postaw otwartości, braterstwa i siostrzeństwa, gotowości do służbyphm. Aniela Radecka.

Harcerki i harcerze to z pewnością aktywni członkowie lokalnych społeczności, którzy chętnie niosą pomoc na dostrzegane przez nich realne potrzeby. W końcu działanie na rzecz innych to domena członków naszej organizacji! Dzięki realizowanym wspólnie projektom społecznym młodzi zdobywają tropy, które są jednym z instrumentów metodycznych w ZHP. Rozwijają przy tym swoje kompetencje zarządzania projektami i współpracy, równocześnie robiąc coś dobrego dla innych.