Na te pytania, drodzy rodzice, otrzymacie odpowiedź w najnowszym, trzynastym, odcinku podcastu ZHP Iskierka. Kierujemy go do rodziców, którzy szukają nowych inspiracji do aktywnego wspierania rozwoju swoich dzieci.

W ZHP na co dzień kierujemy się wartościami takimi jak radosny patriotyzm, który chcemy krzewić wśród naszych podopiecznych. Podczas działań na zbiórkach staramy się przekazać zagadnienia takie jak historia naszego kraju w kreatywny i nieszablonowy sposób, a także otwieramy harcerki oraz harcerzy na różnorodne formy aktywnej, patriotycznej postawy dostosowanej do dzisiejszych czasów.

Naszymi sprawdzonymi praktykami na budowanie postawy radosnego patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, dzielą się w odcinku nasi harcerscy eksperci:

  • podharcmistrzyni Maria Wieczorek, namiestniczka wędrownicza w Hufcu Warszawa Mokotów i Komendantka 53. Rajdu Arsenał „Wpływ”;
  • podharcmistrz Radosław Potrac, pedagog specjalny, nauczyciel historii, wyróżniony m.in. tytułem „Nauczyciel Roku 2023”, instruktor turystyki kwalifikowanej, Prezes Szkolnego Klubu Turystyczno – Krajoznawczego PTTK Dreptaki, a w ZHP Szef Inspektoratu Turystyczno-Krajoznawczego Wydziału Wsparcia Specjalnościowego Głównej Kwatery ZHP.

Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska.

Koniecznie odsłuchaj najnowszego odcinka, znajdziesz go tutaj.