10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się capstrzyk, podczas którego został przekazany Ogień Niepodległości. Ogień Niepodległości w rowerowej sztafecie wraz z harcerzami z Hufca ZHP Zgierz przyjechał z Zosina znajdującego się na granicy polsko-ukraińskiej. Wcześniej zapłonął podczas uroczystości w Kostiuchnówce – miejscu wymarszu „Pierwszej Kadrowej”.

Naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka oraz hm. Piotr Jaworski – członek ds. organizacyjnych
Głównej Kwatery ZHP przywitali uczestników obu sztafet rowerowych oraz życzyli powodzenia kolejnym śmiałkom, którzy rozpoczynają I etap sztafety śladami gen. Andersa.

Podczas capstrzyku, w którym wzięło udział ponad 100 harcerzy, przedstawiciele Sztafety Rowerowej „Ogień Niepodległości” z Hufca ZHP Zgierz przekazali za pośrednictwem Naczelniczki ZHP węgielek z Polskiego Lasku w Kostiuchnówce kolejnej sztafecie rowerowej – Bike Jamboree „JednoŚladami Andersa”, która właśnie dzisiaj miała swój start.

Rowerowe sztafety, to sposób na realizację założeń radosnego patriotyzmu oraz rozpoczęcie celebrowania przez członków ZHP 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

314568876 907305246900371 4031521981694618167 n

Reprezentacja Bike Jamboree „JednoŚladami Andersa” uczestniczyła w Capstrzyku w składzie: Dorota Limontas, Magdalena Suchan, Zbigniew Popowski, Anna Popowska, Olga Michalak, Tomasz Michalak, Jakub Michalak, Marcin Dałkiewicz, Łukasz Wykrota, Wojciech Kiraga, Maciej Szkoła, Hania Bączkowska, Miłosz Bączkowski, Piotr Sztybór.

Natomiast Sztafeta Rowerowa ,,Ogień Niepodległości”: Krzysztof Kowalewski, Paulina Dębska, Zuzanna Kałęcka, Michał Urbaniak, Julia Dąbrowska, Piotr Starzyński, Karolina Wojtera, Marta Sitkiewicz, Mieszko Skalski, Antoni Flies, Stanisław Jędrzejczak, Mateusz Bieniek.