Po przerwie spowodowanej pandemią odbyła się jesienna zbiórka Wydziału Seniorów i Starszyzny Harcerskiej GK oraz kierowników chorągwianych referatów. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej pracy oraz zaplanowania działań programowych na przyszły rok. W planach seniorów i starszyzny wiele ciekawych inicjatyw, do których już zaczęli przygotowania, m.in. XXIX Ogólnopolski Złaz Seniorów i Starszyzny Harcerskiej w Katowicach, dwukrotnie odwoływany z powodu ograniczeń pandemicznych, a ostatecznie przeniesiony na sierpień 2022 roku.

– Cieszymy się, że mogliśmy po prawie dwuletniej przerwie spotkać się w naszym gronie na żywo, nie poprzez ekrany komputerów. Przyjechało nas dzisiaj 15 osób, a tylko 4 osoby połączą się zdalnie. Miejmy nadzieję, że jest to dla nas pierwszy etap powracania do normalności – mówił kierownik Wydziału hm. Bogdan Radys.

Z druhnami i druhami spotkał się także Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak oraz dyrektor Muzeum Harcerstwa Paweł Bezak.