Wideokonferencja Prezydenta RP z Radą Organizacji Harcerskich i Skautowych w sprawie Harcerskiej Akcji Letniej 2021

Maja Pawińska
26/03/2021
~ 1 min czytania

Wczoraj, z inicjatywy honorowego Protektora ZHP, Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odbyła się wideokonferencja z Radą Organizacji Harcerskich i Skautowych, w której wziął udział Naczelnik ZHP, hm. Grzegorz Woźniak.

Podczas spotkania zostały poruszone kwestie związane z Harcerską Akcją Letnią. Zwrócono uwagę na trudną sytuację dzieci i młodzieży podczas pandemii, a także na problemy i wyzwania, jakie stoją przed harcerskimi wychowawcami i opiekunami. Została podsumowana zeszłoroczna akcja letnia i wskazano na konieczność organizacji HAL także i w tym roku, ze szczególnym zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa.

W rozmowie wzięli udział także przedstawiciele Parlamentu, Ministerstwa Zdrowia, Edukacji i Nauki, Klimatu i Środowiska, a także Główny Inspektor Sanitarny oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.