W dniu 13 lipca obchodzimy 25 rocznicę śmierci harcmistrza Stefana Mirowskiego. Druh Stefan, Przewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego, zmarł w Oslo. Wtedy też, podczas trwających wcześniej obrad Konferencji Światowej WOSM, odbierał certyfikat potwierdzający, że Związek Harcerstwa Polskiego ponownie stał się aktywnym uczestnikiem Światowej Organizacji Ruchu Skautowego i powrócił w jego szeregi.

Agenda uroczystości w dniu 13 lipca 2021 roku przedstawia się następująco:

• 12:00 – Masz Św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Parafia Świętego Jakuba w Warszawie, Pl. Narutowicza (Grójecka 38);
  • 13:30 – wystawienie posterunku wartowniczego przy grobie hm. Stefana Mirowskiego na Powązkach Wojskowych przy Alei Białych Krzyży, Kwatera Szarych Szeregów, Kwatera A20 1-6;
  • 13:45 – rozpoczęcie uroczystości:
    • 13:55 – przemówienie przybyłych gości;
  • ok. 14:10 – złożenie wieńców i kwiatów;
  • ok. 14:15 – 14:30 – zakończenie uroczystości.