30 czerwca w Belwederze odbyło się kolejne posiedzenie Rady Organizacji Harcerskich, objętych Rządowym Programem Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji harcerskich, Sekretarz Stanu minister Wojciech Kolarski oraz przedstawiciele służb mundurowych i urzędów państwowych. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentował Naczelnik ZHP, hm. Grzegorz Woźniak oraz hm. Katarzyna Karolak.

W trakcie posiedzenia poruszone zostały kwestie przygotowania do Harcerskiej Akcji Letniej 2021 ze szczególnym uwzględnieniem problemu bezpieczeństwa na obozach harcerskich, a także analiza realizacji przepisów prawa wodnego i ich wpływu na organizację letniego wypoczynku.