Nasza drużyna rozpoczęła służbę w czerwcu 2020 roku. Naszym zadaniem było zapoznanie się z przyrodą, tworzyliśmy zielniki, gry terenowe, wskazywaliśmy zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w wycieczkach do lasu, integrowaliśmy się z przyrodą, poznawaliśmy środowisko życia zwierzyny leśnej, osiągaliśmy sprawności ekologiczne, uczestniczyliśmy w Leśnych harcach i zdobywaliśmy miano Plemion leśnych.

Podczas naszej służby wzięliśmy udział w spotkaniu z leśniczymi z Strzeleckiego Parku Krajobrazowego, dzięki którym mieliśmy okazję poznać florę i faunę lasu i zasadzić dęby oraz we współpracy z myśliwymi z Koła Łowieckiego Basior z Jarosławca dwukrotnie uczestniczyliśmy w zimowym dokarmianiu zwierząt. We wrześniu wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata 2020 oraz zakończyliśmy zbiórkę puszek aluminiowych, których sprzedaż powiększyła nasz budżet i zakrętek plastikowych, które przekazaliśmy do Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Planujemy dalsze zadnia na rzecz przyrody, weźmiemy udział w Godzinie dla Ziemi WWF oraz w tygodniu bez plastiku, zaprojektujemy eko-ubrania.

Służba ma na celu nabycie umiejętności obserwacji przyrody i wyrabianie wrażliwości na piękno najbliższego otoczenia, a także promowanie wśród młodego pokolenia zachowań proekologicznych. Zadanie podporządkowane były zdobywaniu sprawności i stopni.

9 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Marii Konopnickiej w Uchaniach