Apel Poległych w Kwaterze A-20 Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”

ZHP
03/08/2021
~ 1 min czytania
fot. Sebastian Zdziebłowski

O godzinie 16.00 w Kwaterze A-20 Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka” na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach odbył się Apel Poległych.  

Przybyłych na uroczystość przywitał przewodniczący Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów druh Jerzy Robert Mieciński ps.„Sum”. Homilię wygłosił Kapelan Szarych Szeregów ksiądz phm. Jan Ujma. 

W uroczystościach wziął udział Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak, członkowie GK ZHP i Komendanci Chorągwi. Przewodniczącego ZHP reprezentowała wiceprzewodnicząca hm. Dorota Całka.

Wspólny hołd Powstańcom oddali przedstawiciele Stowarzyszenia Szarych Szeregów oraz harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego.

Godzina „W” oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim

W godzinę „W”,  jak co roku, tak i dziś Warszawa zatrzymała się na chwilę. Hołd Powstańcom oddali  obecni na Powązkach przed Pomnikiem Gloria Victis Kombatanci, mieszkańcy Warszawy, przedstawiciele najwyższych władz państwowych z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na czele.

Podczas uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach obecne były Harcerskie Poczty Sztandarowe oraz Władze Naczelne ZHP.