24 druhen i druhów nagrodzonych Odznaką Skautów Świata, przyznawaną przez WOSM

ZHP
25/02/2021
~ 4 min czytania

Jak co roku, w Dzień Myśli Braterskiej, zostały przyznane Odznaki Skautów Świata. Tegoroczni nagrodzeni to 24 druhen i druhów, którzy podjęli się służby na rzecz swojej społeczności. Odznaka Skautów Świata to jedyne odznaczenie przyznawane przez WOSM dla młodzieży za wkład w rozwiązywanie problemów globalnych na poziomie lokalnym.

Wymienione niżej druhny i druhowie ciężko pracowali na swoje odznaki - aby je zdobyć, musieli wypracować minimum 80 godzin służby. To zaangażowanie było bardzo różnorodne - od szycia maseczek, przez udzielanie korepetycji, aż po wolontariat w Kosmicznym Habitacie. Najważniejsze, że nagrodzeni samodzielnie wybierali swoje pola służby i wystarczyło im sił i determinacji, by je ukończyć. Niestety, z powodu pandemii, wręczenie odznak nie może się to odbyć w sposób tradycyjny, czyli podczas Gali Dnia Myśli Braterskiej. Dlatego też każda z nagrodzonych osób otrzyma certyfikat w nieco inny sposób. Poniżej lista wymienionych oraz przykłady służb, jakich się podjęli. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni (według numeru Odznaki)

16. Magdalena Nowakowska – Hufiec Warmiński, Chorągiew Warmińsko-Mazurska – szycie maseczek, korepetycje online, pomoc starszym osobom w zakupach, wolontariat w schronisku,

24. Aleksandra Wilczyńska – Hufiec Pabianice, Chorągiew Łódzka – wolontariat w Kosmicznym Habitacie w Rzepienniku, w ramach programu Bright2 – 6 tygodni w izolacji, gdzie badano wpływ diety oraz światła na organizm człowieka pod kątem wyprawy na Marsa,

25. Patrycja Hadrian – Hufiec Łódź Górna, Chorągiew Łódzka – służba w schronisku dla zwierząt,

26. Amelia Nowicka – Hufiec Łódź Górna, Chorągiew Łódzka - służba w schronisku dla zwierząt,

27. Joanna Jaśkowiak – Hufiec Jarocin, Chorągiew Wielkopolska – szycie maseczek,

28. Róża Pelec – Hufiec Jarocin, Chorągiew Wielkopolska – szycie maseczek,

29. Wiktoria Szamborska – Hufiec Jarocin, Chorągiew Wielkopolska – szycie maseczek,

30. Maja Mazur – Hufiec Lębork, Chorągiew Gdańska – korepetycje z języka angielskiego online,

31. Julia Schmidtke – Hufiec Wejherowo, Chorągiew Gdańska – korepetycje z biologii, chemii, matematyki i niemieckiego online oraz szycie maseczek,

32. Aleksandra Figat – Hufiec Tomaszów Mazowiecki, Chorągiew Łódzka – opieka oraz pomoc w odrabianiu lekcji dzieciom, których rodzice nie mieli możliwości pracy zdalnej,

33. Paulina Seliwiak – Hufiec Warmiński, Chorągiew Warmińsko-Mazurska – pomoc seniorom w codziennych obowiązkach, korepetycje z matematyki online,

34. Natalia Walko – Hufiec Sokółka, Chorągiew Białostocka – organizacja projektu „WyOBCOwani” w którym pomaga się młodym ludziom oswoić i mówić o swoich emocjach, organizacja gra miejskiej (a potem online) o historii miasta Białystok,

35. Izabela Nina Man – Hufiec „Biebrzański” Grajewo, Chorągiew Białostocka - współpraca z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym oraz służba podczas pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego,

36. Jacek Grzybowski – Hufiec Sokółka, Chorągiew Białostocka – wolontariat w fundacji „Mam marzenie”, służba podczas pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz fali powodziowej oraz organizacja projektu „WyOBCOwani”,

37. Julia Somers - Hufiec Sokółka, Chorągiew Białostocka - organizacja projektu „WyOBCOwani” w którym pomaga się młodym ludziom oswoić i mówić o swoich emocjach, organizacja gra miejskiej (a potem online) o historii miasta Białystok oraz wolontariat w fundacji „Mam marzenie”,

38. Aleksandra Hanc – Hufiec Suwałki, Chorągiew Białostocka - pomoc seniorom w codziennych obowiązkach, korepetycje z języka angielskiego i polskiego,

39. Łukasz Sadowski – Hufiec Suwałki, Chorągiew Białostocka – oddawanie krwi oraz propagowanie krwiodawstwa, wolontariat w schronisku dla zwierząt,

40. Karolina Putra – Hufiec Suwałki, Chorągiew Białostocka – korepetycje z matematyki, języka angielskiego i polskiego,

41. Patrycja Bernatowicz - Hufiec Suwałki, Chorągiew Białostocka – korepetycje z historii i języka angielskiego, pomoc medyczna podczas imprez sportowych dla dzieci i młodzieży,

42. Piotr Nowialis - Hufiec Suwałki, Chorągiew Białostocka – szycie maseczek, pomoc przy organizacji salonu poetyckiego „Erato”,

43. Anna Koter – Hufiec Sopot, Chorągiew Gdańska - służba związana z drukowaniem (drukarka 3d),kompletowaniem, dezynfekcją, pakowaniem przyłbic oraz dostarczanie paczek żywnościowych dla osób potrzebujących,

44. Martyna Soszyńska - Hufiec Sopot, Chorągiew Gdańska - służba związana z drukowaniem (drukarka 3d),kompletowaniem, dezynfekcją, pakowaniem przyłbic oraz dostarczanie paczek żywnościowych dla osób potrzebujących,

45. Tomasz Raczyński - Hufiec Sopot, Chorągiew Gdańska - służba związana z drukowaniem (drukarka 3d),kompletowaniem, dezynfekcją, pakowaniem przyłbic oraz dostarczanie paczek żywnościowych dla osób potrzebujących,

46. Magdalena Murtaś – Hufiec Warmiński, Chorągiew Warmińsko-Mazurska – szycie maseczek, korepetycje online, pomoc starszym osobom w zakupach, wolontariat w schronisku, pomoc osobie niepełnosprawnej w codziennych obowiązkach