Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad wzięła wczoraj udział w wideokonferencji z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych.

Harcerki i harcerze wszystkich organizacji współpracują ze sobą, aby jak najlepiej pełnić służbę podczas epidemii koronawirusa. Wspólnie jednoczą siły, aby ich pomoc była jak najbardziej efektywna.

Naczelniczka ZHP przekazała Prezydentowi RP informacje o polach służby, na których działają pełnoletni harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego. Wskazała również obszary służby, w których wolontariusze ZHP potrzebują wsparcia.

Rozmowa Prezydenta RP z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych dotyczyła również potencjalnych scenariuszy na tegoroczną akcję letnią.

W rozmowie wzięli udział także prezydenccy ministrowie: Paweł Soloch, Wojciech Kolarski i Błażej Spychalski.