Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Słyszeliście o Harcerskim Pojeździe Alarmowym? Jego powstanie zainicjował hm. Tomasz Głasek – komendant Hufiec Ziemi Cieszyńskiej z Chorągiew Śląska ZHP. Pojazd służy do dostarczania potrzebnych produktów spożywczych oraz leków mieszkańcom Cieszyna i okolic.

—  Służba nie byłaby możliwa bez harcerskich wolontariuszy — mówi druh Tomek. – To oni weryfikują zgłoszenia, robią zakupy i dostarczają je osobom starszym.

Akcja powstała dzięki współpracy cieszyńskich harcerzy z Ośrodkiem Edukacji Obronnej z Cieszyna.

Dziękujemy wam za wspaniałą inicjatywę!