Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Szycie maseczek to nie tylko siedzenie przy maszynie, ale także krojenie, czy prasowanie. Tak właśnie pomagają w tych trudnych czasach harcerki i harcerze z Hufiec „Biebrzański” w Grajewie z ZHP Chorągiew Białostocka.

Podharcmistrzyni Natalia Olszyńska jest koordynatorką działań na terenie swojego hufca, a przewodniczka Katarzyna Roszczewska bardzo jej w tym pomaga. Nasze instruktorki nawiązały współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goniądzu, gdzie szyte są maseczki dla potrzebujących szpitali i innych ośrodków.

Harcerki i harcerze wykrawają i zaprasowują materiały, by krawcowe mogły szybciej postępować ze swoją pracą, a do pełnienia służby dołączają harcerze z kolejnych miejscowości należących do Hufca Biebrzańskiego w Grajewie.

Pełnoletni instruktorzy i harcerze działają również na innych polach. Robią zakupy starszym osobom, pomagają w odrabianiu lekcji młodszym oraz rozwożą obiady samotnym ludziom.