Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

„Naturalnym dla mnie było włączenie się w służbę na rzecz innych, bardziej potrzebujących, ale ze względu na to, że na co dzień jestem mamą 2,5 letniej Marysi i nauczycielką, służba na infolinii odpowiada moim możliwościom czasowym, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa moich bliskich przez zdalne pełnienie służby” – mówi podharcmistrzyni Katarzyna Bednarczyk z Hufiec ZHP Radom – MiastoChorągiew Mazowiecka ZHP.

Druhna Katarzyna zaangażowała się w akcję „Siła w Pomocy”. W jej ramach uruchomiona została infolinia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami, które potrzebują pomocy w zakupach.

W tej akcji bierze udział około dwudziestu osób z naszego hufca. Ja jestem w dziesiątce, pełniącej zamiennie dyżury na infolinii. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 zbieramy zlecenia od potrzebujących. Pomaga nam kilka instruktorek z ZHR. Służbę pełnimy z domów, korzystając z przekierowania numerów stacjonarnych na nasze komórki. Zamówienia trafiają do naszych wolontariuszy wspieranych przez żołnierzy WOT i Skautów z FSE, którzy realizują zamówienia. Koordynacją akcji zajmuje się Urząd Miasta Radomia.

Akcja „Siła w Pomocy” realizowana jest we współpracy z instruktorkami z ZHR oraz Skautami z FSE i żołnierzami WOT, a koordynuje ją Urząd Miasta Radomia.