Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Harcerki i harcerze #ZHP pełnią służbę na wielu polach. Zobaczcie, jak wygląda ona w Szczep ZHP Żabikowo im. hm. Kazimierza Grendy w Hufiec ZHP Poznań-Rejon, czyli Chorągiew Wielkopolska ZHP im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919!

Druhna Alicja Malujda zainicjowała zbiórkę pieniędzy na niezbędne materiały dla szpitali, które kupili i rozwieźli głównie druh Mateusz Brembor i druh Krzysztof Troszczyński. Akcja rozrosła się i obecnie już cały szczep prowadzi zbiórki na niezbędne rzeczy: rękawiczki, maski, ciśnieniomierze, żywność wysokoenergetyczną oraz wodę.

Zakupione lub otrzymane produkty harcerze przekazują do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz jednego z poznańskich szpitali.

Ponadto członkowie szczepu razem z OSP Luboń zawieźli około 600 butelek wody do Szpital Powiatowy w Szamotułach oraz pozyskali około 50 czajników na wyposażenie szpitali. Szczep cały czas jest w kontakcie ze stacją pogotowia i w razie potrzeby służy pomocą.