Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Harcerki i harcerze z Hufiec ZHP Bartoszyce z ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska im. Grunwaldu pomaganie mają we krwi!

Instruktorzy z Bartoszyc w ramach harcerskiej służby postanowili podzielić się cząstką siebie jako Honorowi Dawcy Krwi. Druhna Justyna, druhna Dominika i druh Paweł wiedzą, że robiąc tak niewiele mogą pomóc innym. – Ta świadomość napędza nas do dalszych działań i dawania siebie i od siebie jeszcze więcej – mówią.

To nie jedyna służba pełniona przez harcerki i harcerzy z Bartoszyc. Pełnoletni robią zakupy dla seniorów, a całe harcerskie rodziny szyją maseczki.