Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

„Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka niezależnie od warunków” – mówią instruktorzy z Hufca Ziemi Zawierciańskiej z Chorągwi Śląskiej ZHP.

„Pomimo kryzysu, w ramach programu ogólnopolskiego ZHP #razemalezdalnie, realizujemy zdalną działalność drużyn i aktywizujemy naszych harcerzy. Mimo trudnej sytuacji odbywają się regularne zbiórki, a harcerze zdobywają sprawności. Dla starszych harcerzy i wędrowników, którzy myślą powoli także o aktywizacji zawodowej, zapewniliśmy kursy online między innymi z grafiki komputerowej i szeroko pojętego IT, zgodnie z ich zainteresowaniami” – opisują swoją służbę instruktorzy z Zawiercia.