Styczeń i luty to dla szkół czas ferii zimowych. Przez sześć tygodni uczniowie kolejnych województw będą mogli w pełni korzystać z uroków zimy. To doskonała okazja, aby udać się ze swoją drużyną na zimowisko i aktywnie spędzić czas wolny.

Każdego roku podczas Harcerskiej Akcji Zimowej Związek Harcerstwa Polskiego organizuje zimowiska dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Wyjazd ze swoimi podopiecznymi to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności i sprawności, realizacji prób, a przede wszystkim czynnego wypoczynku w kontakcie z przyrodą. Zadbajmy o to, aby ta niesamowita przygoda była nie tylko atrakcyjna programowo, ale także bezpieczna!

Przed wyjazdem na obóz czy kolonię zachęcamy kadrę do odwiedzenia strony Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej, na której znajduje się m.in. poradnik „Bezpieczeństwo w ZHP„, instrukcja HALiZ oraz szerokie poradnictwo dotyczące organizacji wypoczynku. Bawcie się dobrze i bezpiecznie!