Już 28 sierpnia wędrownicy z całej Polski spotkają się w „Pająku” pod Częstochową, aby rozpalić watrę i tym samym oficjalnie rozpocząć część zlotową Wędrowniczej Watry, odbywającej się w tym roku pod hasłem „W jednej drużynie”.

Tegoroczna Watra nieco różni się od poprzednich edycji. Tym razem drużyny samodzielnie organizują swoje obozy wędrowne, podsumowując przy tym śródroczną pracę jednostek. Tygodniowe obozy kończą się jednak klasycznym zlotem, na którym już pierwszego wieczoru zagra „Kwiat Jabłoni”.

Przez kolejne dni uczestnicy będą brać udział w zajęciach przygotowanych przez wszystkie patrole, a także w programie specjalnościowym i eksperckim. Poranki i wieczory należeć za to będą do kawiarenek, działających na terenie zlotu, oraz do Centrum Kulturalnego i Centrum Duchowego. Dla instruktorów przewidziana jest również, jak co roku, konferencja instruktorska.

Więcej informacji dotyczących Wędrowniczej Watry można znaleźć na stronie internetowej oraz na fanpage’u.