10 września 2019 r. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski spotkał się z przedstawicielami organizacji harcerskich działających w Polsce, w tym z koordynatorami Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 (ROHiS). W spotkaniu wzięła udział naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad i zastępczyni naczelniczki ZHP ds. wychowania hm. Lucyna Czechowska.

Głównym celem spotkania było omówienie bieżących Zadań aktywności organizacji harcerskich oraz działań na rzecz integracji całego środowiska. Istotnym tematem były także sprawy dotyczące bezpieczeństwa podczas obozów dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o wychowaniu metodą harcerską, a także podkreślili dobrą współpracę z MEN m.in. przy ostatnich pracach związanych z ubieganiem się o status organizacji certyfikującej w zakresie Krajowej Ramy Kwalifikacji.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skautów Europy Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, Royal Rangers Polska, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”, Stowarzyszenia Harcerskiego, a także Stowarzyszenia Skauci Króla.

W spotkaniu uczestniczyli również koordynatorzy Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 (ROHiS). Program ma na celu wsparcie organizacji harcerskich, jako strategicznych partnerów państwa w wychowywaniu młodych ludzi.