Od dużego sukcesu – zdobycia najwyższego szczytu kontynentalnej Hiszpanii – rozpoczął się projekt działającej w Hufcu ZHP Słupsk 67 Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej „Pod wiatr”.

Wyprawa „Pod wiatr po Koronę Europy z Globo” zakończyła się w minioną niedzielę. Jej najważniejszym celem było wejście na Mulhacén – mierzący 3478 metrów n.p.m. szczyt w paśmie Sierra Nevada.

Słupscy wędrownicy dokonali tego wyczynu rozpoczynając w ten sposób projekt zakładający zdobycie 46 szczytów lub wzniesień – najwyższych miejsc w każdym z europejskich krajów.

Po ubiegłotygodniowej wyprawie drużyna ma na koncie 5 szczytów. Jadąc do Hiszpanii słupscy harcerze odwiedzili bowiem Holandię, Belgię i Luksemburg, w każdym z tych krajów wchodząc na najwyższe wzniesienia. Razem ze zdobytą wcześniej Śnieżką (najwyższa góra Czech) daje to wędrownikom 5 szczytów z Korony Europy.

Zorganizowanie wyprawy nie byłoby możliwe bez udziału sponsorów i wsparcia Miasta Słupska. Harcerze otrzymali dotację w jednym z miejskich konkursów grantowych. Ale około 30 procent pieniędzy niezbędnych do realizacji zamierzenia zarobili własną pracą.

Kolejne górskie przygody przed nimi. Trzymamy kciuki.

za: slupsk.pl