Start Służba Braterstwo Razem na święta

Razem na święta

Razem na święta

Już od dawna zauważyliśmy, że jest dużo osób samotnych, dla których przygotowane przez nas kartki, stroiki, pierniczki, piosenki harcerskie oraz patriotyczne są bezcenne. Harcerze sami dowiedzieli się o ludziach mieszkających w Domach Opieki i (przy wsparciu drużynowego i rodziców) zaczęli działać.

W ramach służby “Razem na święta” na zbiórkach własnoręcznie przygotowywaliśmy indywidualne kartki z różnymi życzeniami, tak, aby odbiorca poczuł, jakby pisał do niego wnuk czy wnuczka. Pierwszym podjętym przez nas krokiem było „rozpoznanie” — drużynowa nawiązała kontakt z DPS.  Następnie wykonywane były kartki, stroiki i serduszka – bardzo osobiste. Na koniec służby został czas na program artystyczny, który miał formę wyjazdu, a składał się z piosenek harcerskich i patriotycznych. Zorganizowaliśmy go przy współpracy z burmistrzem Żabna.

Dzięki naszej służbie wielu młodych ludzi przyszło i zapytało, czy nie chcemy pomocy i włączyli się do akcji z kartkami. Harcerze w naszej społeczności postrzegani są jako osoby, na których można polegać, którym można powierzyć bardzo ważne zadania — jesteśmy bardzo poważani.

5 Tarnowska Drużyna Harcerska im. Janusza Korczaka z Żabna