Już od dawna zauważyliśmy, że jest dużo osób samotnych, dla których przygotowane przez nas kartki, stroiki, pierniczki, piosenki harcerskie oraz patriotyczne są bezcenne. Harcerze sami dowiedzieli się o ludziach mieszkających w Domach Opieki i (przy wsparciu drużynowego i rodziców) zaczęli działać.

W ramach służby “Razem na święta” na zbiórkach własnoręcznie przygotowywaliśmy indywidualne kartki z różnymi życzeniami, tak, aby odbiorca poczuł, jakby pisał do niego wnuk czy wnuczka. Pierwszym podjętym przez nas krokiem było „rozpoznanie” — drużynowa nawiązała kontakt z DPS.  Następnie wykonywane były kartki, stroiki i serduszka – bardzo osobiste. Na koniec służby został czas na program artystyczny, który miał formę wyjazdu, a składał się z piosenek harcerskich i patriotycznych. Zorganizowaliśmy go przy współpracy z burmistrzem Żabna.

Dzięki naszej służbie wielu młodych ludzi przyszło i zapytało, czy nie chcemy pomocy i włączyli się do akcji z kartkami. Harcerze w naszej społeczności postrzegani są jako osoby, na których można polegać, którym można powierzyć bardzo ważne zadania — jesteśmy bardzo poważani.

5 Tarnowska Drużyna Harcerska im. Janusza Korczaka z Żabna