Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ zawierają ponad 160 zadań, które mają zostać zrealizowane przez świat do 2030 roku. Na 50 dni przed 24. Światowym Jamboree Skautowym WOSM rozpoczął kampanię #MakeItHappen zachęcającą do podjęcia działań związanych z realizacją celów.

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” – mówił założyciel skautingu Robert Baden-Powell. Wy również możecie zmieniać świat! Wykonacie jedno lub kilka zadań, które mieszczą się w obszarze celów. Następnie udokumentujcie swój projekt i udostępnijcie go na stronie internetowej poświęconej działaniom skautów na rzecz ich realizacji. Pamiętajcie, aby dodając zdjęcia do mediów społecznościowych oznaczyć je hasztagami #MakeItHappen i #Scouts4SDGs.

Aby realizacja zadań była jeszcze prostsza, WOSM stworzył dla was szereg postów, filmów, wyzwań i quizów w mediach społecznościowych, które zachęcają do realizacji własnego projektu. Na stronie internetowej znajdziecie również broszury informacyjne o celach oraz uzyskacie dostęp do kampanii i materiałów, które będą cotygodniowo aktualizowane.

Skauci na całym świecie poświecili już ponad 1,2 biliona godzin biorąc udział w projektach realizujących cele ONZ. Pomóż w rozwiązaniu globalnych problemów i zrób coś wyjątkowego dla swojej lokalnej społeczności oraz całego świata. Podejmij prostą akcję i inspiruj innych. Weź udział w Światowym Dniu Ochrony Środowiska (5 czerwca), Światowym Dniu Oceanów (8 czerwca) i Światowym Dniu Uchodźcy (20 czerwca).

Kampania #MakeItHappen będzie trwała aż do zakończenia 24. Światowego Jamboree Skautowego. Nie zwlekajcie! Włączcie się do akcji już dziś!