Poniższe zaproszenie kierujemy do metodyków wszystkich grup wiekowych, którzy chcieliby włączyć się w proces tworzenia nowych instrumentów metodycznych poprzez sprawowanie opieki nad drużynowymi, których jednostki objęte będą pilotażem SIM pomiędzy styczniem 2020 roku a styczniem 2021 roku.

Proces przygotowania do pilotażu rozpoczynamy w sierpniu 2019 roku szkoleniami wstępnymi podczas VI Zlotu Kadry ZHP oraz Wędrowniczej Watry. Dla metodyków, którzy nie będą w stanie wziąć w nich udziału, Zespół projektowy ds. reformy instrumentów metodycznych postara się zorganizować spotkania uzupełniające na przełomie sierpnia i września 2019 roku.

Drugim krokiem będą trzy darmowe weekendowe warsztaty w ramach HARP (7-8.09, 12-13.10, 29.11-1.12). Harcerska Akademia Rozwoju Pedagogicznego (HARP) to kształcenie drużynowych i instruktorów ZHP na poziomie akademickim. Projekt Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie i Związku Harcerstwa Polskiego daje niepowtarzalną możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy pedagogiczno-psychologicznej, dzięki której wzrosną kompetencje kadry ZHP. Moduł „Propozycja Nowych Instrumentów Metodycznych ZHP” adresowany jest do namiestników, członków referatów metodycznych, komendantów szczepów, którzy chcieliby wziąć udział w pilotażu propozycji nowych instrumentów metodycznych ZHP w 2020 roku poprzez pracę z drużynowymi w swoim środowisku.

W programie: psychologia rozwojowa, psychologia uczenia się i psychologia wychowawcza.

Limit miejsc: 50 osób – 2 grupy po 25 osób.

Zapisy do 20 sierpnia! Nie zwlekajcie – liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia odbywają się przez formularz.

Szczegóły dot. HARP na stronie zhp.pl/dotacje/harp. Szczegóły dotyczące modułu „Propozycja Nowych Instrumentów Metodycznych ZHP” znajdziesz w zakładce „harmonogram” (rok 2019).

Zgłaszając się do udziału, deklarujesz udział w kilkugodzinnym szkoleniu wstępnym na żywo (sierpień-wrzesień 2019 roku), 3 warsztatach weekendowych w ramach HARP (wrzesień, październik oraz przełom listopada i grudnia 2019 roku) oraz bezpośredniej pracy z 3-5 drużynowymi (kontakt bezpośredni, ewentualne spotkania szkoleniowe w małej grupie lub indywidualne), a także regularnego przekazywania informacji zwrotnej do ZIM w formie kwartalnych spotkań zdalnych (w ciągu 2020 roku) i 1 spotkania weekendowego (we wrześniu 2020 roku).

Bardziej szczegółowe informacje odnośnie procesu przygotowywania reformy oraz mapy drogowej konsultacji i pilotażu można znaleźć na stronie HUBU INFORMACYJNEGO GK ZHP.