22. Harcerska Służba Lednica za nami

Marta Jeżak
04/06/2019
~ 2 min czytania
„Wiesz, że Cię kocham…” to hasło tegorocznego XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000, podczas którego ponad pół tysiąca harcerzy i harcerek Związku Harcerstwa Polskiego pełniło służbę. W piątkowe południe wszyscy uczestnicy służby spotkali się na wspólnej mszy świętej. Wzięli w niej udział również harcerze i harcerki z innych organizacji harcerskich. Następnie odbyło się ognisko, które w tym roku rozpalili instruktorzy pełniący swoją służbę po raz piąty. Razem z harcerzami przy wspólnym ogniu zasiadła naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad. Sobota była czasem służby. Najliczniejszą grupę stanowili harcerze w służbie porządkowej. To oni dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz przejezdność dróg życia. Nie zabrakło także harcerskich ratowników medycznych, który we współpracy z głównymi organizatorami pełnili patrole na terenie całego spotkania. Bardzo ważna była również służba liturgiczna, wspierająca program całego spotkania. Wspólnym przejściem przez bramę Rybę zakończyła się 22. Harcerska Służba Lednica. Była ona inicjatywą poznańskich środowisk, które odpowiedziały na zaproszenie o. Jana Góry – pomysłodawcy spotkań nad brzegiem Jeziora Lednickiego. Każdego roku służba przyciąga coraz więcej osób. W tegorocznej edycji wzięli udział harcerze m.in. Gdańska, Gliwic i Krakowa. Dziękujemy wszystkim harcerkom i harcerzom, którzy zaangażowali się w spotkanie. Już dziś zapraszamy na kolejne - XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, a tym samym na Harcerską Służbę Lednica 2020. Informacje dotyczące Harcerskiej Służby Lednica można znaleźć na stronie internetowej Lednicy oraz na FB HS Lednica ZHP autorka: phm. Marianna Kłos