W weekend 23-25 marca 2018 roku w Warszawie odbyła się pierwsza „Kuźnia Idei” – spotkanie konsultacyjne obszarów wychowanie i praca z kadrą.

W grudniu Zjazd ZHP zdecydował o kierunkach działań w obszarze wychowanie i praca z kadrą. Główna Kwatera ZHP przed podjęciem pierwszych odważnych kroków chciała skonsultować swoje pomysły z instruktorami ZHP. Właśnie dlatego zorganizowana została Kuźnia Idei, w której realizację włączyła się także Rada Naczelna ZHP.

Czym jest Kuźnia Idei? To nie konferencja ani kurs czy warsztaty. To pierwsze tego typu spotkanie, gdzie w gronie instruktorskim podjęto próbę wykucia idei mających wpływ na prace koncepcyjne podejmowane przez Główną Kwaterę ZHP. W tracie dwudniowego spotkania kilkudziesięciu instruktorów z całej Polski wykuwało idee dotyczące programu, kadry, działań harcerskich komend.

Podczas spotkania konsultowane były następujące zagadnienia:

• program i jego rola w HSW,
  • kadra programowa, kadra specjalnościowa, kadra wspierająca,
  • drużynowy=instruktor,
  • zadania harcerskich komend,
  • Indywidualne Ścieżki Rozwoju.

Przedstawiamy pierwsze opracowanie materiału wypracowanego podczas Kuźni Idei. Mamy nadzieję, że zainspiruje Was ono do dalszego szukania pomysłów na coraz lepsze działanie Związku. (kliknij, aby pobrać)

Marcowa Kuźnia Idei rozpoczęła cykl takich spotkań – organizatorzy mają nadzieję, że ta nowa forma pracy wpisze się na stałe w harmonogram naszej organizacji. Mają one doprowadzić do wykucia idei potrzebnych w ZHP, a następnie płynnie przekształcić się w Kuźnie Rozwiązań i realnie wpłynąć na codzienną pracę drużyn, szczepów, hufców.

Już teraz zarezerwuj sobie czas na kolejną Kuźnię Idei, która odbędzie się 23-24.06.2018 r. w Warszawie.