82 Drużyna Wędrownicza „Na Przełaj” specjalizuje się w działaniach dziennikarskich. Razem tworzą redakcję, wydając raz na dwa miesiące magazyn wędrowniczy „Na Przełaj”. Wyjazd na Islandię nie jest przypadkowy — ich celem jest wydanie specjalnego numeru czasopisma z reportażami i przepięknymi zdjęciami z wyspy. Czwarty numer „Na Przełaj” ujrzy światło dzienne we wrześniu, zaraz po powrocie z Islandii!

Wędrownicy do wyjazdu przygotowują się od września 2017 r. Obóz na Islandii jest podsumowaniem całorocznej pracy drużyny dziennikarskiej, który w całości przygotowywany jest przez uczestników wyprawy i odbędzie się w terminie 25.08- 6.09.2018 r. Każdy z harcerzy koordynuje jeden aspekt organizacyjny wyjazdu, taki jak pozyskiwanie funduszy, promocja, program, trasa czy nawiązywanie kontaktu ze sponsorami.

Więcej o obozie w krainie lodu i ognia możecie poczytać na stronie internetowej wyprawy.