W dniach 5-7 stycznia 2018 r. w Warszawie odbył się kolejny weekend specjalnościowy „W połowie drogi 2”. Niespełna 100 osób spotkało się w gościnnych progach XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, by podczas Konferencji, warsztatów, Zbiórek Kadry, a także niekończących się rozmów znaleźć najlepsze rozwiązania dla specjalności w ZHP, ale także wymienić się własnymi doświadczeniami i wspólnie poszukać rozwiązań dla problemów, które spotykają na swoich drogach.

Weekend specjalnościowy rozpoczął się w sobotę od konferencji specjalnościowej, podczas której uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji instruktorów pracujących ze specjalnościami — znalazł się także czas na wspólną dyskusję. Po konferencji odbyło się spotkanie z Naczelniczką ZHP hm. Anną Nowosad oraz Zastępczynią Naczelniczki ZHP hm. Lucyną Czechowską, podczas którego uczestnicy mieli okazję zadać pytania dotyczące specjalności.

Kolejne zajęcia prowadzone były przez phm. Betinę Füllbier – członkinię szefostwa HSR ds. promocji i wizerunku, na temat zależności jednostek specjalnościowych z chorągwiami ZHP. Później odbyły się warsztaty w 3 grupach:

• „Jak specjalności przygotowują do życia” – prowadzone przez pwd. Przemysława Sila,
  • „Interesujące metodycznie formy pracy specjalnościowej” – prowadzone przez pwd. Krystiana Radziejewskiego,
  • „Instrumenty metodyczne dla jednostek specjalnościowych” – prowadzone przez hm. Rafała Klepacza.

Ten intensywny dzień zakończył bardzo podniosły momentem – pożegnaniem obecnego szefa wydziału hm. Tomasza Dudewicza i przekazaniem funkcji hm. Maciejowi Siwiakowi. Oczywiście nie obyło się bez podziękowań i podsumowań trzech lat pracy WWS.

W niedzielę odbyły się Zbiórki Kadry — uczestnicy podzieleni byli na „Czerwone Sznury”, „Granatowe Sznury”, „Srebrne Sznury” oraz „Złote Sznury” i w swoim gronie dyskutowali na temat specjalności na poszczególnych poziomach organizacji. Wszystkie wnioski zostały zebrane i przedstawione na wspólnym podsumowaniu.