Już w najbliższą sobotę ponad 1000 harcerek i harcerzy z Chorągwi Gdańskiej ZHP, którzy przyjadą 20 autokarami z całego województwa oraz gdańscy leśnicy zasadzą żywy pomnik w nadleśnictwie Lipusz! Akcja odnowienia lasu zniszczonego przez zeszłoroczne nawałnice połączona będzie ze świętowaniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Harcerze już w kwietniu tego roku włączyli się w akcję sadzenia drzew na terenach poklęskowych w Nadleśnictwie Lipusz – wtedy obiecali, że powtórzą akcję, aby każdy, kto wtedy nie zdążył posadzić swojego drzewka, miał okazję to zrobić.

Tym razem organizatorzy poszli o krok dalej – chcą odbudować zniszczony las, ale również w niezwykle oryginalny sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Każdy uczestnik akcji przyczyni się do odbudowy lasu, ale również do stworzenia widocznego z lotu ptaka wizerunku orła – godła Polski, który będzie miał szerokość ok. 310 m! Przedsięwzięcie „Sadzimy las dla Niepodległej” odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Harcerki i harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz gdańscy leśnicy uznali, że takie połączenie odbudowy zniszczonych przez nawałnicę terenów z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie godnym upamiętnieniem tych wydarzeń. Miejsce, w którym posadzony zostanie wizerunek orła, nie jest przypadkowe – zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą odrodzonego w 1918 roku Państwa Polskiego. Ten żywy pomnik stanie się trwałym wspomnieniem tamtego czasu.

Akcja sadzenia wizerunku orła rozpocznie się o godzinie 13:00 – zapraszamy wszystkich chętnych!