W dniu 7 sierpnia 2018 roku, na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, podczas Zlotu Stulecia Związku Harcerstwa Polskiego, w zlotowej przystani żeglarskiej odbędzie się uroczystość podniesienia Bandery Związku Harcerstwa Polskiego na nowym jachcie CWM ZHP sy Delphia III.

Delphia III to jacht typu Delphia 40.3 wyprodukowany przez uznaną polską stocznię jachtową Delphia Yachts z Olecka. Jacht ma 12 metrów długości, 8 miejsc w do spania w czterech dwuosobowych kabinach, a maksymalnie w rejs może zabrać nawet 10 osób.

Egzemplarz, który zakupiło Centrum Wychowania Morskiego ZHP to ten sam jacht, którym w roku 2012 redaktor Kuba Strzyczkowski z legendarnej Radiowej Trójki samotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Rok później, Delphia III i red. Strzyczkowski wzięli udział w Regatach Poloneza, słynnych bałtyckich regatach żeglarzy – samotników i zajęli w nich III miejsce, przegrywając tylko z regatowymi jachtami. Dowiodło to klasy samego żeglarza jak i możliwości jachtu.

Delphia III będzie pierwszym nowo zakupionym jachtem CWM ZHP od 1979 roku i jednocześnie najmłodszą jednostką we flocie CWM ZHP. Dzięki swojej dzielności i rozmiarom, będzie to doskonały jacht na pierwsze rejsy dla jachtowych sterników morskich, którzy będą mogli na nim zdobywać doświadczenie w rejsach morskich oraz do rejsów szkoleniowych i stażowych.

Jacht będzie operował na Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym. O trafności inwestycji CWM ZHP niech świadczy fakt, że mimo braku promocji, terminy jesienne czarteru są już praktycznie zajęte.

Zakup jachtu został opłacony dzięki pożyczce jaką w ramach Projektu „Wdrożenie instrumentu pożyczkowego i reporęczeniowego w ramach Krajowego Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej”, realizowanego w działaniu 2.9 Programu Operacyjnego „Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020”, udzieliło na rzecz CWM ZHP Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. w 2017 roku

W dniu 7 sierpnia 2018 roku, na jachcie zostanie podniesiona Harcerska Bandera oraz odbędzie się Dzień Otwarty jachtu. W tym dniu, każdy chętny będzie mógł odwiedzić jacht, zapoznać się z jego rozkładem, urządzeniami, poczęstować się zimnymi napojami z jachtowej lodówki i.. zapisać się a rejs zapoznawczy po Wiśle i Zatoce Gdańskiej. Rejsy zapoznawcze będą odbywały się w dniu 11 sierpnia, podczas Dnia Regionów na Zlocie 100 lecia ZHP w Gdańsku. W dniach 8 – 10 sierpnia, na jachcie będą realizowane zajęcia programowe dla uczestników Zlotu w ramach modułu programowego „Żródło”. Kadrę jachtu będą stanowili instruktorzy i wolontariusze CWM ZHP.

Każdy, kto odwiedzi naszą nową jednostkę w dniu 7 lub 11 sierpnia 2018 roku, może liczyć na 10% zniżkę na czarter w 2018 i 2019 roku!

Podniesienie bandery ZHP rozpocznie się o godzinie 1100, Dzień Otwarty na sy Delphia III potrwa do godziny 1800.

Wstęp na teren przystani jest wolny, więc zapraszamy wszystkich chętnych tak na uroczystość podniesienia Bandery jak i na Dzień Otwarty na sy Delphia III.

Więcej o jachcie mozna przeczytac na stronie jachtu: DELPHIA III.

Serdecznie zapraszamy!