Podczas tegorocznej Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Harcerstwa, które przygotowało kilka wydarzeń pod wspólnym hasłem „NIEPODLEGŁOŚĆ HARCERSTWEM ZNACZONA”.

Do odwiedzenia Muzeum Harcerstwa (ul. Konopnickiej 6, Warszawa) zapraszamy 19 maja 2018 r. w godzinach 18:00 – 0:30

Muzeum Harcerstwa zaprasza do zwiedzania wystawy „NIEPODLEGŁOŚĆ HARCERSTWEM ZNACZONA – PIERWSZA DEKADA  HARCERSTWA”, której towarzyszyć będą zajęcia edukacyjne: „I ty możesz zostać harcerskim Długoszem – jak dobrze pisać kroniki” oraz atelier historyczne i stanowisko Poczty Harcerskiej.

Zapraszamy również do Filii Muzeum Harcerstwa w Ursusie i Pruszkowie.

Filia Muzeum Harcerstwa – Izba Pamięci Hufca ZHP w Pruszkowie (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Kościuszki 41, 05-800 Pruszków) zaprasza w godzinach 17:00 – 21:30.

W programie m.in. zwiedzanie wystawy stałej „Dzieje pruszkowskiego harcerstwa” i wystawy czasowej „Niepodległość harcerstwem znaczona” oraz wykonywanie pamiątkowych butonów z motywem niepodległościowym.

Filia Muzeum Harcerstwa – Izba Pamięci Ursus-Włochy (ul. Sosnkowskiego 16, Warszawa-Ursus) zaprasza w godzinach 16:00 – 00:30.

W programie m.in. zwiedzanie wystawy „Harcerze w Legionach Polskich”, pokaz filmowy: „Warszawa wczoraj i dziś”, „Harcerze polscy Hufca Syberyjskiego” oraz „Spacer po Ursusie-Czechowicach” i zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.