W związku z przygotowaniami do organizowanego przez europejskie regiony WOSM i WAGGGS Europejskiego Jamboree Skautowego 2020, które odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. w Gdańsku, Główna Kwatera ZHP ogłasza konkurs na komendę polskiej reprezentacji na ten zlot.

Zgłoszenie stanowi koncepcja organizacyjna polskiej reprezentacji, zawierająca:

• propozycję składu maksymalnie 5-osobowej komendy reprezentacji z zakresem obowiązków poszczególnych osób,
  • wizję sposobu rekrutacji członków polskiej reprezentacji – uczestników i IST,
  • wizję działań programowych w ramach przygotowań do zlotu,
  • wstępny plan finansowy.

Komendant/komendantka reprezentacji powinien/powinna spełniać następujące kryteria:

• czynny instruktor/instruktorka z doświadczeniem w prowadzeniu zespołu na poziomie hufca, chorągwi lub Głównej Kwatery ZHP,
  • minimum otwarta próba na stopień harcmistrza/harcmistrzyni lub deklaracja jej otwarcia najpóźniej w marcu 2019 r.,
  • zaliczona służba instruktorska za ostatni rok,
  • pełny wpis w Ewidencji ZHP,
  • doświadczenie w organizowaniu wyjazdów zagranicznych (obóz, wymiana etc.) oraz prowadzeniu krajowych obozów harcerskich,
  • mile widziane, choć nieobowiązkowe, doświadczenie udziału w światowym lub europejskim jamboree skautowym,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • akceptacja/pozytywna opinia właściwego komendanta (hufca lub chorągwi – zgodnie z przydziałem służbowym) i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych (w przypadku, gdy w chorągwi nie ma pełnomocnika, bądź kandydat sam jest pełnomocnikiem ds. zagranicznych – zgoda odpowiedniego członka komendy chorągwi).

Wymagania w stosunku do proponowanych członków komendy:

• czynny instruktor/instruktorka w stopniu co najmniej podharcmistrza/podharcmistrzyni,
  • zaliczona służba instruktorska za ostatni rok,
  • pełny wpis do ewidencji ZHP,
  • doświadczenie w organizowaniu wyjazdów krajowych lub zagranicznych (obóz, wymiana etc.),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

Komendant reprezentacji powinien być dostępny w dniach 26-28 października 2018 r. w Gdańsku, aby uczestniczyć w 1. Zbiórce Szefów Reprezentacji.

Główna Kwatera ZHP zapewnia pokrycie wpisowego komendanta na Europejskie Jamboree Skautowe oraz wsparcie merytoryczne przy organizacji reprezentacji.

Zgłoszenia wraz z harcerskim CV i wymaganymi opiniami proszę przesyłać na adres [email protected] do 30 września 2018 roku (godz. 23:59).

Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę, której termin zostanie ustalony indywidualnie.

Termin rozstrzygnięcia konkursu i powołania komendy reprezentacji Główna Kwatera ZHP przewiduje na 15 października 2018 r.

Informacje na temat Europejskiego Jamboree 2020 dostępne są w biuletynach informacyjnych na stronie www.ej2020.org.