Szkoła Instruktorska Chorągwi Gdańskiej „Macierzysta Akademia Kształcenia” zaprasza na konferencję harcmistrzowską „W poszukiwaniu harmonii”, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 8-9 września 2018 r.

ORGANIZATOR:

Szkoła Instruktorska Chorągwi Gdańskiej ZHP „Macierzysta Akademia Kształcenia”

CEL KONFERENCJI:

Odnalezienie odpowiedzi na pytanie „Jak żyć, żeby osiągnąć harmonię?”

SKRÓCONY PROGRAM KONFERENCJI:

Sobota:

10.00 – 10.30 Rejestracja uczestników

10.30 – 11.00 Oficjalne rozpoczęcie konferencji

11.00 – 17.00 Wędrówka instruktorska „Żyć w zgodzie z harmonią”

Uczestnicy wędrówki (poruszając się rowerami, tramwajami, wózkami inwalidzkimi, na rolkach, itp.) odwiedzą 8 miejsc na terenie Gdańska. W każdym z nich poznają jedną z zasad zarządzania stresem „8 razy O” wg. Wojciecha Eichelberga i wykonają praktyczne ćwiczenia /zadania. Podczas wędrówki nie skupimy się na rywalizacji lecz będziemy dążyć do osiągnięcia… HARMONII 😉

Sobotni wieczór to spotkanie przy ognisku, czas na refleksję, wymianę doświadczeń, wyciszenie i spojrzenie na nasze życie z dystansu.

Niedzielę rozpoczniemy zajęciami zaliczanymi do grupy tzw. systemów wewnętrznych. Będą w nich elementy chińskiej sztuki walki oraz gimnastyka filozoficzna (medytacja).

Niedzielne zajęcia dotyczące „nowego rozdania IŚR” pozwolą na wyciągnięcie jak największej liczby zalet dotąd zapomnianego i niestosowanego narzędzia, jakim jest IŚR. Połączenie refleksji z sobotniej gry wraz z przerobieniem narzędzia, jakim jest IŚR będzie inspiracją do utworzenia własnej IŚR przez przyszłych harcmistrzów, czyli kontynuacją i wypełnieniem idei stopnia harcmistrza. Bazą do zajęć będą przesłane do uczestników wnioski z zajęć prowadzonych podczas ubiegłorocznych konferencji, których celem było podsumowanie dotychczasowych praktyk z narzędziem jakim jest Indywidualna Ścieżka Rozwoju

Konferencję zakończymy o godz. 13.00

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Posiadanie stopnia harcmistrzyni/harcmistrza lub otwarta próba na stopień harcmistrzyni/harcmistrza, wysłanie zgłoszenia do dnia 20.08.2018 r. oraz wpłata wpisowego w terminie do 30.08.2018 r.

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA:

Dom Harcerza w Gdańsku, ul. Za Murami 2-10 www.domharcerza.pl

TERMIN KONFERENCJI:

8-9 września 2018 r.

KOSZT:

50 zł dla uczestników, którzy dokonają wpłaty w terminie do dnia 25 sierpnia br.

65 zł dla uczestników, którzy dokonają wpłaty po terminie 25 sierpnia br.

ostateczny termin wpłat: 30 sierpnia 2018 r.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:

Noclegi w warunkach hostelowych (pościel, dostęp do sanitariatów na korytarzu), materiały z konferencji, pełne wyżywienie, stymulujący program.

FORMULARZ REJESTRACYJNY:

ZADANIE PRZEDKONFERENCYJNE:

Zadanie przedkonferencyjne polegać będzie na uzupełnieniu swojego profilu informacjami (profil zostanie przesłany po dokonaniu zgłoszenia):

-zdjęcie,

-imię i nazwisko,

-ulubiony cytat,

-jaką zasadą kierujesz się w życiu,

-wypisz 5 słów kojarzących się z harmonią

Zadanie ma na celu mentalne przygotowanie się do treści przekazywanych na konferencji.

Więcej informacji i regulamin dostępne tutaj.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!