Już po raz dwudziesty pierwszy harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Polskiego włączyli się w organizację spotkania młodzieży Lednica 2000. W dniach 1-3.06.2018 r. Harcerską Służbę Lednicką pełniło prawie 700 osób.

Harcerska Służba Lednica ZHP była inicjatywą poznańskich środowisk, które odpowiedziały na zaproszenie o. Jana Góry. Każdego roku prawie 700 harcerzy i harcerek z całej Polski pełni służbę na Spotkaniu Młodych Lednica 2000 w trzech obszarach:

• służbie porządkowej,
  • służbie medycznej,
  • służbie liturgiczno-reprezentacyjnej.

Harcerze swoją służbą wspierali spotkanie jako ratownicy medyczni, pomoc przy procesjach i liturgii oraz jako tzw. służba porządkowa, dbająca między innymi o przejezdność dróg. Nie można też zapomnieć o służbie wewnętrznej oraz całym sztabie koordynującym pracę wolontariuszy.

W piątek uczestnicy powoli przybywali na miejsce. Wieczorem odbyła się tradycyjnie harcerska msza święta, w której uczestniczyli również harcerze i harcerki z innych organizacji harcerskich. Następnie odbyło się wspólne ognisko, które w tym roku rozpalili instruktorzy pełniący swoją służbę po raz ósmy.

Hasło przewodnie tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Polach Lednickich brzmiało „Jestem”. Służba, braterstwo, wyzwanie, odpowiedzialność, niezapomniana przygoda – tym wszystkim jest dla harcerek i harcerzy pobyt na Polach Lednickich.

Harcerska Służba Lednica każdego roku przyciąga coraz więcej osób. W tegorocznej służbie wzięli udział harcerze m.in. z Białegostoku, Puław i Gdańska.

Już dziś zapraszamy na kolejne już XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, a tym samym na Harcerską Służbę „Lednica 2019”.

Informacje dotyczące Harcerskiej Służby Lednica można znaleźć na stronie internetowej Lednicy.