Zlot środkowoeuropejski Central European Jamboree, to cykliczna impreza organizowana przez skautów z krajów Grupy Wyszehradzkiej – jest kontynuacją zlotu skautów słowiańskich, który miał miejsce w roku 1931 w Pradze. CEJ odbywa się co dwa lata i za każdym razem organizowany jest przez jeden z krajów grupy V4. W tym roku odbędzie się w terminie 28 lipca – 4 sierpnia na Węgrzech w miejscowości Szalki-sziget w pobliżu Budapesztu.

Hasło zlotu „Scouting on the new wave” – „Nowe fale” ma pokazać, że skauci mają możliwość kreowania nowych trendów, ale także zwrócić uwagę na problem z wodą na świecie i w Europie.

Podczas zlotu uczestnicy będą mieli okazję brać udział w warsztatach w międzynarodowym gronie. Teren obozowiska to wyspa położona w dawnej dolinie Dunaju, a więc można liczyć na wiele zajęć wodnych.

Zlot skierowany jest do harcerek i harcerzy w wieku 14-17 lat.

Patrol zlotowy może liczyć maksymalnie 9 osób plus patrolowy (w wieku powyżej 18 lat i w stopniu co najmniej przewodnika).

Na zlot potrzebni są również wolontariusze – IST w wieku powyżej lat 18.

Koszty zlotu CEJ to:
Uczestnicy: 200 euro + 100 zł
IST: 100 euro + 100 zł

Ankieta zgłoszeniowa dla patrolowych.
Ankieta zgłoszeniowa IST.

Odwiedź: https://www.facebook.com/cejzhp/