Mając na uwadze sytuację pogodową oraz związane z nią powtarzające się ostrzeżenia meteorologiczne informujemy, że w wyniku wdrożonych w ZHP procedur bezpieczeństwa, w oparciu o stały kontakt z komendami chorągwi oraz działając w ścisłym porozumieniu ze służbami ratowniczymi i Lasami Państwowymi dokładamy wszelkich możliwych starań do zapewnienia maksimum bezpieczeństwa na letnich obozach realizowanych przez jednostki organizacyjne ZHP.

W wyniku naszych działań, w ciągu ostatnich kilkunastu godzin na terenie całego kraju, doszło do ewakuacji trzech spośród ponad 2000 trwających obozów harcerskich. Dzięki profesjonalizmowi instruktorów oraz dobrej współpracy ze służbami możemy mówić o pełnym sukcesie każdej z tych operacji, nikomu nic się nie stało, a harcerze i harcerki kontynuują swoją letnią przygodę.