Wczoraj harcerki i harcerze całej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP brali udział w uroczystościach patriotycznych w swoich miejscowościach. Pełniąc służbę przy pomnikach, w pocztach sztandarowych czy pomagając organizatorom, pokazaliśmy, jak trzeba świętować!

Przedstawiciele Hufca ZHP Włocławek podczas uroczystości miejskich złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego oraz rozdawali mieszkańcom kotyliony. Z kolei Hufiec ZHP Powiatu Włocławskiego zaczął świętować już wcześniej, bo 9 listopada podczas złazu hufca w Choceniu, który miał uczcić właśnie 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Hufiec ZHP Tuchola wziął udział w uroczystościach miejskich i we Mszy Świętej. Podobnie jak harcerze z Hufca ZHP Brodnica, którzy podczas uroczystości na rynku odśpiewali razem z całym miastem hymn. Hufiec ZHP Toruń – tamtejsi harcerze wzięli udział we Mszy Świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny, a następnie wraz z mieszkańcami Torunia uroczyście odśpiewali hymn na Rynku Nowomiejskim. Hufiec ZHP Koronowo pojawił się na obchodach miejskich i było ich bardzo wyraźnie widać, chociażby przez pęki balonów, które towarzyszyły zuchom!

W niektórych hufcach działo się jeszcze więcej. Hufiec ZHP Rypin zorganizował patriotyczną grę miejską, podobnie jak Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto, który nie tylko wziął udział w obchodach wojewódzkich (z Mszą Świętą w katedrze, z odśpiewaniem wraz z mieszkańcami miasta hymnu i uroczystym przemarszem na Plac Wolności), ale również zorganizował grę miejską dla mieszkańców jednej z dzielnic – Fordonu. Hufiec ZHP Jabłonowo Pomorskie z kolei rozdawał mieszkańcom pocztówki niepodległościowe.

Tekst: pwd. Maja Rosińska, Zespół Komunikacji i Promocji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej